آخرین اخبار

تاریخ : 3. خرداد 1399 - 8:10   |   کد مطلب: 27706
۴۰۰ واحد مسکونی که بر اثر سیلاب نوروز ۱۳۹۸ در نقاط مختلف استان همدان خریب شده بود به صورت همزمان با حضور سید مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) به بهره‌برداری رسید.

به گزارش صبح رزن ،مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) همدان روز پنجشنبه در حاشیه بهره‌برداری همزمان این واحدها در روستای موییجین همدان به خبرنگار ایرنا گفت: در نوروز سال ۱۳۹۸ نزدیک به یک هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی بر اثر سیلاب در این استان به صورت کامل تخریب شد.

پیمان ترکمانه ادامه داد: از این تعداد ۵۰۰ واحد در دی ماه سال گذشته و ۴۰۰ واحد دیگر نیز امروز با بازسازی کامل در اختیار مالکان آن قرار گرفت.

وی افزود: ۲۰۰ واحد مسکونی باقی مانده نیز تا پایان خرداد امسال به بهره برداری می‌رسد.

ترکمانه اظهار داشت: به ازای هر یک از واحدهای ساخته شده، ۴۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه، ۱۶ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض، ۱۶۰ کیسه سیمان هدیه رهبر معظم انقلاب و ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض از طرف کمیته امداد امام خمینی(ره) پرداخت شده است.

وی تاکید کرد: بیش از ۹۵ درصد از واحدهای تخریب شده متعلق به افراد کم بضاعت و روستا نشینان است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) همدان بیان کرد: نزدیک به ۲ هزار واحد مسکونی نیز بر اثر سیلاب آسیب دیده بودند که عملیات ترمیم و نوسازی آن‌ها تا آذر ماه سال گذشته به پایان رسید.

وی با اشاره به سفر رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) به همدان گفت: پس از بهره برداری از این واحدهای مسکونی، ۲ مرکز نیکوکاری رسانه و اصناف بازار همدان نیز با حضور وی بهره برداری می‌شود.

ترکمانه با بیان اینکه در طول ماه رمضان در مجموع ۳۰ هزار سبد غذایی در همدان پخش می‌شود، اضافه کرد: مرحله سوم توزیع سبد غذایی نیز امشب با توزیع ۱۰ هزار سبد انجام می‌شود.

وی افزود: پس از توزیع سبد غذایی، رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) با حضور در صدا و سیمای مرکز همدان در برنامه زنده تلویزیونی شرکت می‌کند.

بر اساس آخرین آمار بیش از ۵۱ هزار خانواده شامل ۱۰۲ هزار تن، از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) همدان بهره می‌برند.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن