آخرین اخبار

تاریخ : 6. تير 1399 - 12:33   |   کد مطلب: 27832
نماینده رزن در گفت‌وگو با سایت روزنو گفت: اینکه چرا طرح‌های مختلفی که در حوزه مسکن تصویب شده، تمام و کمال به مرحله اجرا درنیامده است به‌خاطر ضعف قانون است.

به گزارش صبح رزن،حسن لطفی، نماینده رزن در گفت‌وگو با سایت روزنو گفت: اینکه چرا طرح‌های مختلفی که در حوزه مسکن تصویب شده، تمام و کمال به مرحله اجرا درنیامده است به‌خاطر ضعف قانون است.

وی افزود: ما در مجلس قانون تصویب می‌کنیم، اما برای اجرای قوانین الزاماتی درنظر گرفته نمی‌شود. وقتی قانونی تصویب و ابلاغ می‌شود، دستگاه موردنظر باید پاسخگو باشد.

 

نماینده رزن ادامه داد :به‌طور مثال اگر بگوییم در سال جاری باید یک میلیون واحد برای مردم ساخته شود آنگاه اگر این اتفاق رخ نداد باید وزیر را انفصال خدمت کرد. این نوع برخوردها یعنی اجبار و ضمانت اجرایی. تا زمانی که در قانون چنین مسائلی مورد توجه قرار نگیرد خیلی نمی‌توان به اجرای درست قوانین امیدوار بود.

لطفی یادآور شد: اگر قوانین محکم و با ضمانتی در مجلس وضع شود و نظارت‌ها دقیق و بدون مسامحه باشد آنگاه طرح‌ها محکوم به شکست نخواهند بود که امیدوارم بازنگری در قوانین هرچه زودتر در دستور کار مجلسی‌ها قرار بگیرد.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن