آخرین اخبار

تاریخ : 13. تير 1399 - 11:02   |   کد مطلب: 27865
مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی استان همدان در پایان سخنان خود بیان کرد: ساختمان های تعزیرات حکومتی در شهرستان های رزن، فامنین و اسدآباد به زودی افتتاح می شود و ساختمان نهاوند نیز سال گذشته با حمایت های استانداری همدان به بهره برداری رسید.

به گزارش صبح رزن،محمد بارانی در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل تعزیرات حکومتی استان همدان که در سالن شهید بهشتی ساختمان دادگستری کل استان برگزار شد، با بیان این که سازمان تعزیرات حکومتی بایستی خود را با شرایط موجود انطباق دهد، گفت: سازمان تعزیرات حکومتی هدفی مبتنی بر نیازهای بنیادین جامعه دارد بدین سان سازمانی صرفاً قانونی قانون محور و خشک نیست.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی با تاکید بر این موضوع ادامه داد: این سازمان، سازمانی منعطف و مبتنی بر نیازها است و مدیر آن باید علاوه بر هنر قضایی، هنر تسهیلگری و تنظیم گری را نیز داشته باشد.

وی با اشاره به وقوع حوادثی در سال گذشته از تحریم ها و مسائل داخلی کشورمان، مطرح کرد:  کسب و کارهای مختلف از آبان ماه سال گذشته اوضاع خوبی نداشته و در اواخر بهمن با شیوع کروناویروس، این اوضاع ادامه پیدا کرد و ضرر اصلی آن متوجه شهروندان شد؛ حال که کسب و کاری وجود ندارد، وظیفه ما چیست؟ آیا می خواهیم لفظ مبارزه با تعزیرات را پررنگ کنیم؟ با این شعار به جایی نمی رسیم.

بارانی ادامه داد: در اسناد بالادستی مان همواره به رونق سرمایه گذاری، حمایت از تولید، گردشگری و مالکیت فکری تاکید شده است بدیان سان نیاز است تا راهبردهای مبارزه را برای تحقق این موضوع ها به سمت راهکارهای پیشگیری، تنظیم گری و تسهیلگری سوق دهیم.

وی با تاکید بر این که امروزه در دنیا واژه نظارت به فراموشی سپرده شده است، افزود: دستگاه های نظارتی با به دست گرفتن قلم هدایت و ترسیم نقشه راه باید بتوانند حوزه کسب و کار را هدایت کرده تا به درستی شاهد تامین کالا، توزیعی عادلانه و مصرف هوشمندانه باشیم.

این مقام مسئول با بیان این که باید به سمت و سویی برویم که دستگاه های نظارتی، تسهیلگر و تنظیم گر باشند، تصریح کرد: بایستی راهبردهای قضایی و شبه قضایی که خشک و صرفاً مبتنی بر محور قانون هستند، جای خود را به راهبردهای تسهیلگری و تنظیم گری بدهند که البته این روند، بدون افکار انقلابی نمی تواند ما را از بن بست خارج کند.

معاون اجتماعی سازمان تعزیرات حکومتی با بیان این که نمی توان لابه لای قانون دنبال برون رفت از شرایط فعلی بود، گفت: منظورم این نیست که دچار بی توجهی و قانون گریزی برویم بلکه مدیران باید مداخلات مبتنی بر هوشمندی عمیق داشته باشند.

بارانی تصریح کرد: باید جوری رفتار کنیم که مداخلاتمان منجر به تعطیلی کسب و کار مردم در این شرایط شود چرا که در حال حاضر شاهدیم که برخی از حوزه های کسب و کار مثل هتل ها و تالار و رستوران ها چندماهی است که درآمدی نداشته اند بدین سان، نباید به طور صرف بر محور قانون پیش برویم بلکه در این بین، ذهن هوشمند و تسهیلگر می خواهیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی در پایان صحبت های خود خاطرنشان کرد: مدیر باید هوشمند باشد و صرفاً مدیریت را بر اجرای قانون بداند بلکه در مدیریت باید قانون را با لحاظ نیاز شهروندان، شرایط جامعه و در نظرگرفتن حفظ آبروی حاکمیت پیش ببرد.

در ادامه، مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی استان همدان نیز در این آیین، مردم استان همدان را مردمانی باهوش، خردمند و آینده نگر دانست و گفت:  در این چند سال تمامی امور با برنامه و همفکری مسوولان حوزه اجرایی و قضایی و مشارکت مردم پیش رفت.

علیرضا حسن پور با بیان این که ارتباز خوب حوزه قضایی و اجرای ی در استان همدان موجب حل مشکلات می شد، گفت: فلسفه وجودی تعزیرات حکومتی انعطاف پذیری است و این شیوه و شگرد در همدان اجرایی شد چرا که بازاریان و اصناف استان همدان، منصف ترین بازاریان کشور هستند و در بیشتر مواقع اصناف برای حل مشکلات به وجود آمده پیشگام بودند.

وی در ادامه افزود: در مقطعی افرادی قصد افزایش قیمت مرغ را داشتند اما به علت انتقال نهادهای دامی از جنوب کشور به همدان و قرار دادن آن با قیمت پایین در اختیار آن ها، اجازه افزایش قیمت به آن ها داده نشد.

مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی استان همدان در پایان سخنان خود بیان کرد: ساختمان های تعزیرات حکومتی در شهرستان های رزن، فامنین و اسدآباد به زودی افتتاح می شود و ساختمان نهاوند نیز سال گذشته با حمایت های استانداری همدان به بهره برداری رسید.

گفتنی است؛ امروز، طی حکمی از سوی سازمان تعزیرات حکومتی کشور، از زحمات «علیرضا حسن پور» مدیرکل سابق تعزیرات حکومتی استان همدان تقدیر به عمل آمد و «داریوش جودکی» به عنوان مدیرکل جدید معرفی شد.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن