آخرین اخبار

تاریخ : 16. تير 1399 - 10:01   |   کد مطلب: 27889
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: شمار بیماران کرونایی استان همدان با سرعت رو به افزایش است و به ۲ هزار و ۳۴ نفر رسید.

به گزارش صبح رزن،دکتر رشید حیدری مقدم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان گفت: با افزایش اجتماعات بیماران کرونایی در استان همدان از ۲ هزار نفر گذشت و شرایط بیمارستان‌ها برای پذیرش بیماران جدید بحرانی است.

او با بیان اینکه افزایش کادر درمان و ظرفیت بیمارستان‌ها برای بیماران ویروس کووید ۱۹ جواب گوی این افزایش مبتلایان نیست افزود: ما برای کنترل بیماری نیازمند رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی و زدن ماسک در همه‌ی اماکن عمومی هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان بیان کرد: فرد مبتلا به کرونا با هر بار سرفه‌ی حود ۲۰۰ میلیون ذره از ویروس را منتشر می‌کند و برای ابتلای هر نفر به کرونا تنها یک میلیون ذره از این ویروس نیاز است

حیدری مقدم با هشدار از شیوع کرونا ویروس بین زنان خانه دار استان افزود: بیشترین سهم مبتلایان استان را زنان خانه دار با ۴۶ درصد دارند و طی روز‌های اخیر سهم کشاورزان مبتلا شده روبه افزایش است و به ۸ درصد رسید.

او با تاکید بر اینکه برگزاری هرگونه تجمعات و مهمانی ها و عروسی ها ممنوع است ادامه داد: با تصمیم ستاد مقابله و پیشگیری با کرونا برگزاری مراسم عروسی و عزا در خانه ها هم ممنوع است و نیروی انتظامی با متخلفان برخورد می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: طی هفته‌های اخیر در  مهمانی‌های  استان  چند مورد ابتلای دسته جمعی تا ۵۰ نفر به ویروس کرونا را داشته ایم.

بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت و درمان ۴ شهرستان همدان، ملایر، نهاوند و تویسرکان در شرایط قرمز شیوع کرونا، بهار در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های اسدآباد، کبودرآهنگ ، رزن و درگزین در شرایط زرد کرونایی قرار دارند.

انتهای پیام/ا

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن