آخرین اخبار

تاریخ : 5. مرداد 1399 - 14:50   |   کد مطلب: 27970
کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد فعالیت یک توده هوای گرم تا پایان هفته جاری موجب افزایش دمای هوا در مناطق مختلف این استان می‌شود.

به گزارش صبح رزن،محمدحسن باقری شکیب روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس بررسی نقشه‌های ماهواره‌ای، آسمان بیشتر نقاط استان در ۷۲ ساعت آینده، صاف تا قسمتی ابری، همراه با غبار و تشکیل ابرهای محلی، وزش ملایم باد و گرمای هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی اظهار داشت: به دلیل افزایش دمای هوا، رطوبت سطح زمین به بالا حرکت می‌کند و موجب ایجاد ابرهای محلی هم‌رفتی می‌شود.

باقری شکیب ادامه داد: تشکیل این ابرها موجب بارش قطره‌ای باران پراکنده و در نهایت ممکن است باعث خاک گرفتگی خودروها ‌شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: در سه روز گذشته دمای کمینه بیشتر نقاط استان بین ۶ تا هشت درجه سانتی گراد افزایش داشته است.

باقری‌شکیب با اشاره به اینکه این روند تا انتهای هفته آینده ادامه دارد و طبیعی است، ادامه داد: ممکن است افزایش دمای هوا، موجب آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع استان شود.

وی با اشاره به اینکه اوج گرمای همدان تا ۱۵ مرداد ادامه دارد، عنوان کرد: از امروز دمای هوای این استان روزانه به صورت میانگین بین سه تا پنج درجه سانتی‌گراد افزایش می‌یابد.

کارشناس اداره‌کل هواشناسی همدان اضافه کرد: با گرم شدن هوا، دمای برخی از نقاط استان به ۴۰ درجه سانتی گراد نیز می‌رسد.

وی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته نهاوند با ۳۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرمترین و گل‌تپه با ۲۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر، خنکترین شهرهای استان بوده‌اند.

باقری شکیب عنوان کرد: کمینه دمای هوای همدان ۲۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و دمای بیشینه هوای این شهر نیز ۳۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

 
 

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن