آخرین اخبار

تاریخ : 11. مرداد 1399 - 1:11   |   کد مطلب: 27995
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان گفت:به هیچ عنوان نباید در ایستگاه های موقت کشتار دام،قصابی ها یا توسط خود مردم ذبح دام انجام شود و کشتار باید فقط در کشتارگاه ها صورت گیرد.

به گزارش صبح رزن،لیدا رفعتی در گفت وگو باایسنا،اظهار کرد:هماهنگی های لازم با شهرداری و نیروی انتظامی به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه پایگاه موقت عرضه دام در سطح استان همدان انجام شده است.
وی افزود:تمام کشتارگاه های استان ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی اعلام شده از طرف وزارت بهداشت و ستادملی کرونا هستند و باید آمادگی لازم را برای کشتار دام قربانی و تحویل لاشه به متقاضیان را داشته باشند.
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان نباید در ایستگاه های موقت کشتار دام،قصابی ها یا توسط خود مردم ذبح دام انجام شود و کشتار باید فقط در کشتارگاه ها صورت گیرد، بیان کرد:برای جلوگیری از ازدحام و رعایت فاصله اجتماعی دو مرکز خرید دام در شهرستان همدان در نظرگرفته شده و مردم با رعایت پروتکل های بهداشتی می توانند به این مراکز مراجعه کرده و دام مورد نظر خود را خریداری کنند سپس آن را به کشتارگاه تحویل می دهند.
رفعتی با بیان اینکه یکی از مراکز خرید دام در مقابل کشتارگاه صنعتی همدان قرار دارد، مطرح کرد:تقسیم بندی دام ذبح شده در کشتارگاه ها مطابق با خواسته مردم انجام شده و بعد از چسباندن نکات بهداشتی بر روی بسته بندی های گوشتی به آنها تحویل داده می شود.
وی با بیان اینکه بعد از تحویل گوشت از کشتارگاه ها ۲۴ ساعت آن را داخل یخچال گذاشته و سپس مصرف کنند، گفت:مردم هرساله تمایل دارند قربانی را خودشان انتخاب کنند بنابراین تمهیداتی اندیشیده شده تا مراکزی مانند بهزیستی،کمیته امداد و اماکن مذهبی گوشت دام را خریداری کرده در اختیار کشتارگاه قرار دهند و بعد از بسته بندی به کسانی که سفارش داده اند آن را تحویل دهند.
رفعتی با بیان اینکه مردم برای خرید حضوری دام باید نکات و پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند، افزود:اکیپ های مشترک بهداشت و دامپزشکی در روز عید قربان برای نظارت بر لاشه کشتاری،جلوگیری از ازدحام و رعایت نکات بهداشتی فعال می شوند.
مدیر سلامت محیط و کار معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا خاطرنشان کرد:نیروی انتظامی و شهرداری هم در سطح شهر،میادین عرضه دام و کشتارگاه ها حضور دارند و در صورت مشاهده کشتار خلاف دستورالعمل های ابلاغی قربانی ضبط می شود.
رفعتی با بیان اینکه در شهرستان همدان یک کشتارگاه صنعتی وجود دارد، اعلام کرد:در تمامی شهرستان ها به جز رزن و تویسرکان کشتارگاه وجود دارد که هماهنگی لازم برای کشتار دام این دو شهرستان نیز با کشتارگاه های ملایر و نهاوند انجام شده است.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن