آخرین اخبار

تاریخ : 3. آذر 1399 - 8:21   |   کد مطلب: 28339
مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی همدان گفت: در حال حاضر طرح ۵۰۰ هکتار مجتمع گلخانه‌ای برای این استان در حال برنامه‌ریزی، مطالعه و احداث زیرساخت است.

به گزارش صبح رزن،حجت الله شهبازی روز یکشنبه در نشست خبری آنلاین در جمع خبرنگاران افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۳۵ هکتار گلخانه در استان همدان احداث شده است که جمع گلخانه های استان به ۱۶۷ هکتار رسیده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۴۶ هزار تن محصولات گلخانه‌ای در استان تولید شده است ادامه داد: سال ۹۸ بیش از ۲۵ هکتار گلخانه به سطح گلخانه‌های استان اضافه شد.

شهبازی خاطرنشان کرد: براساس سند راهبردی استان باید تا پایان سال ۱۴۰۰ بیش از ۲۱۰ هکتارگلخانه در استان همدان ایجاد شود.

مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی همدان اظهار امیدواری کرد: در پایان سال ۱۴۰۰ سطح گلخانه‌های استان همدان به ۳۱۰ هکتار برسد.

وی با اشاره به اینکه ۱۴۰ هکتار گلخانه در بانکهای عامل در انتظار دریافت تسهیلات هستند، خاطرنشان کرد: بیمه محصولات گلخانه ای نیز ایجاد شده است.

شهبازی با اشاره به صادرات محصولات گلخانه‌ای استان به سایر کشورها نیز یادآور شد: کشت‌های گلخانه‌ای یکی از راهکارهای استفاده بهینه از منابع طبیعی است که با توجه به رشد روز افزون جمعیت، محدودیت منابع آب و خاک و ضرورت تامین مواد غذایی ضروری است.

مدیر امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی همدان با تاکید بر اهمیت بهره گیری مناسب از منابع برای افزایش تولید مواد غذایی اظهار داشت: باتوجه به نقش بسیار مهم گلخانه ها در کاهش مصرف منابع آبی و خاکی و انرژی، توسعه گلخانه ها در استان اولویت است.

شهبازی شرایط استان همدان را برای تولید محصولات گلخانه ای مناسب ارزیابی کرد و گفت: شرایط جغرافیایی، آب و هوایی و مرکزیت همدان در استان های غرب، مرکز و جنوب کشور از مهمترین مزیت های همدان است.

وی ادامه داد: روزهای خنک و شب های سرد این استان شرایط مناسبی را برای تولید محصولات گلخانه ای با کیفیت فراهم کرده است.

شهبازی افزود: محصولات گلخانه ای استان همدان به دلیل کیفیت بالا زودتر و بهتر از تولیدات استان های دیگر به فروش می رسند.

وی با بیان اینکه بیشترین سطح کشت محصولات گلخانه‌ای استان به گوجه فرنگی، خیار و فلفل دلمه‌ای اختصاص دارد، گفت: کشت های دیگر از جمله سبزیجات برگی نیز در گلخانه‌ای استان انجام می‌شود.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن