آخرین اخبار

تاریخ : 3. آذر 1399 - 8:26   |   کد مطلب: 28341
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: استفاده از خدمات سامانه های الکترونیکی و خارج نشدن از منزل، بهترین و موثرترین راهکار برای قطع زنجیره انتقال و شیوع بیماری کرونا است.

به گزارش صبح رزن،دکتر «محمد طاهری» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهروندان به جای حضور و تجمع در اماکن می توانند از بستر اینترنت و فضای مجازی برای دریافت خدمات و انجام کارهای خود استفاده کنند که در این صورت احتمال ابتلای آنها به کرونا و سرایت بیماری به دیگر اعضای خانواده تا حد قابل توجهی کاهش می یابد.

وی بیان کرد: آمارهای روزانه بستری و ترخیص بیماران کرونایی موید این است که میزان پذیرش بیماران کرونایی در بیمارستان های استان همدان همچنان از تعداد بیماران ترخیص شده بیشتر است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: تعداد مراجعان سرپایی به اورژانس بیمارستان‌ها با علائم مشکوک به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته ۴۷۲ مورد بوده که از این تعداد ۸۱ مورد در بخش عادی و ۱۴ تن در بخش آی.سی.یو بستری شدند و حال ۴۷ نفر نیز وخیم گزارش شده است.

دکتر طاهری با بیان اینکه ۵۴ بیمار بستری طی ۲۴ ساعت گذشته از بیمارستان ها ترخیص شدند، گفت: طبق آخرین آمار  هشت هزار و ۶۲۲ مورد مثبت بستری در بیمارستان های استان از ابتدای اپیدمی این ویروس تاکنون ثبت شده است.

وی تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۲ مورد مثبت جدید بیماری در استان ثبت شده و متاسفانه ۱۴ بیمار نیز جان خود را از دست دادند که شمار متوفیان کرونا در استان همدان به یک هزار و ۱۶۷ مورد رسیده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: میزان مبتلایان بستری در اسدآباد ۲۷۲ ، بهار ۴۹۴ ،تویسرکان ۵۱۹ ، رزن ۳۱۹، درگزین ۱۴۵ ، فامنین ۱۵۲، کبودراهنگ ۴۵۴ ، ملایر یک هزار و ۶۴۳ ، نهاوند ۹۹۱، همدان سه هزار  و ۳۳۱و  بیماران غیربومی خارج از استان نیز ۲۳۲ مورد مثبت بوده است.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تا اول آذر شمار جانباختگان قطعی کرونا در کشور به ۴۴ هزار و ۳۲۷ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند همچنین مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۸۴۱ هزار و ۳۰۸ نفر رسیده است.

 
 

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن