آخرین اخبار

تاریخ : 12. بهمن 1399 - 13:09   |   کد مطلب: 28468
دهه بین‌المللی شدن، سیطره پایتخت و درخشش هنرمندان نسل انقلاب
همچنان با مشکل تمرکز گرایی در مرکز مواجه هستیم
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید دارد که انتظار غلطی که است که از استاندار نسبت به حل مشکلات کلان کشور اقدام کنند.

به گزارش صبح رزن،حسن لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت افزایش اختیارات استانداران برای عبور از شرایط تحریمی، گفت: مسائل تحریمی از جمله موضوعات کلان کشور است و حل یا کنترل آن از اختیارات استانداران خارج بوده و نمی توانند بر آن اثرگذار باشند.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به طور مثال نمی توان از استانداران توقع داشت نسبت به کنترل نرخ ارز، دلار، سکه و مسکن اقدام کنند چرا که دست آنها برای حل مشکلات کلان کشور خالی از ابزارهای لازم بوده و نمی توانند گامی در این مسیر بردارند.

وی با این حال استانداران را در حل برخی مسائل نقش آفرین می داند و اظهار داشت: استانداران می توانند در کاهش برخی مشکلات کشور از جمله کاهش بروکراسی پیچیده اداری و ارائه خدمات مناسب به مردم، موثر باشند. اما نباید از آنها برای حل مسائل کلان کشور انتظار داشت این خواسته نابجایی است، یعنی نمی توان از استاندار توقع کنترل نرخ ارز در استان را داشت.

این نماینده مجلس با بیان اینکه استانداران در مباحث کلان نقشی ندارند، تاکید کرد: با این حال مسئول نارضایتی مردم از روند پیچده اداری، اجرای غلط قوانین هستند و می توانند قوانین را با درست اجرا کردن، رضایت عمومی را افزایش دهند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بیان کرد: متاسفانه اکثر مسائل کشور در مرکز متمرکز شده است از جمله تخصیص اعتبارات بودجه کشور، در واقع تنها 10 تا 20 درصد بودجه هر استان در اختیار استاندار قرار می گیرد و همه امور در تهران متمرکز شده ، با وجود شعارهایی که داده شده است، هنوز تمرکزگرایی در کشور وجود دارد./

پایان پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن