آخرین اخبار

تاریخ : 8. اسفند 1399 - 15:06   |   کد مطلب: 28494
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای از افزایش ۱۴ درصدی بارندگی خبر داد و گفت: تصفیه خانه آب شرب ملایر تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش صبح رزن،منصور ستوده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در  همدان  اظهار داشت: مقدار بارندگی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته  14 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: از ابتدای  سال آبی یعنی پاییز امسال 231 میلی‌متر بارندگی در همدان رخ داده که این رقم در مدت مشابه سال گذشته  203  و در بلندمدت 197 میلی‌متر بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان بیان کرد: مقدار  بارندگی امسال نسبت به میانگین بلندمدت 40 ساله نیز 17 درصد افزایش داشته است.

ستوده با اشاره به وضعیت ذخایر آبی استان همدان نیز گفت:  39 درصد سد اکباتان، 78 درصد سد آبشینه  معادل  3.9 میلیون مترمکعب و 69 درصد حجم سد شیرین‌سو معادل 3.04 میلیون مترمکعب پر است

وی اعلام کرد: 93 درصد ظرفیت سد کلان ملایر، 63 درصد سد سرابی تویسرکان و 14 درصد سد شنجور رزن نیز پر است و پیش‌بینی می‌شود که بارش‌های خوبی در پیش داشته باشیم.

ستوده از افتتاح  تصفیه خانه آب شرب ملایر تا پایان سال نیز خبر داد و افزود: با افتتاح این مجموعه 140 هزار نفر از نعمت آب شرب سالم بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش تسنیم، عملیات ساخت تصفیه خانه ملایر  از سال 94 به روش «بی.اُ.تی» با مشارکت بخش خصوصی آغاز شده و با بهره‌برداری از آن می‌توان استفاده بهتری از ذخیره سد کلان انجام داد.

هم اکنون مقدار اندکی از ظرفیت 45 میلیون متر مکعبی سد کلان به مصرف شرب رسیده و 4 میلیون متر مکعب  آن برای بخش کشاورزی ، 5 میلیون متر مکعب برای بخش محیط زیست و 500 هزار متر مکعب برای بخش صنعت استفاده می‌شود.

انتهای پیام/744/ش

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن