آخرین اخبار

تاریخ : 8. اسفند 1399 - 17:18   |   کد مطلب: 28496
عضو هیات نظارت بر انتخابات شوراهای استان همدان از آموزش معتمدین این هیات در برگزاری انتخابات خبر داد.

به گزارش صبح رزن به نقل از  خبرگزاری فارس از همدان، حسن لطفی ظهر امروز در اولین جلسه اعضای هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در همدان با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی ایران بر اساس پنج اصل اساسی شکل گرفته است اظهار کرد: اولین اصلی که در نظام تاکید شده، حفظ کرامت انسانی است و اگر خدشه‌ای به شخصیت یک شهروند وارد شود مورد تایید اسلام و نظام نبوده و شایسته جمهوری اسلامی نیست.

وی با اشاره به اینکه اخلاق‌مداری دومین اصل نظام است و اگر تاریخ را مطالعه کنیم می‌بینیم تمام تمدن‌‌ها بر اساس فساد اخلاقی رو به زوال رفته‌اند یعنی ریشه فروپاشی فساد اخلاقی بوده است گفت: سومین اصل نظام قانون‌مداری است که اگر همه ما به قانون تمکن کنیم قطعا هیچ مشکلی در کشور نخواهیم داشت.

این عضو هیات نظارت بر انتخابات شوراهای استان همدان با تاکید به اینکه رکن بعدی عدالت اجتماعی است افزود: اگر در رشد کشور عدالت اجتماعی رعایت نشود مطمئنا توسعه‌ای نخواهیم یافت.

وی شایسته‌سالاری را از دیگر اصول نظام دانست و گفت: ‌اگر ما نتوانیم فرایند انتخابات را طوری پیش ببریم که افراد شایسته‌ای روی کار آیند قطعا با چالش‌های زیادی مواجه خواهیم شد.

لطفی در ادامه به فرایند اقدامات هیات نظارت اشاره کرد و گفت: حجت‌الاسلام فلاحی؛ با اکثریت آراء مجمع نمایندگان به عنوان رئیس هیات نظارت استان بر انتخابات شوراهای شهر و روستا در استان معرفی شده است. 

وی با اشاره به اینکه بنده و آقای بیگی‌نژاد به عنوان اعضای اصلی هیات نظارت بر انتخابات شوراهای استان انتخاب شدیم خاطرنشان کرد:‌ بر اساس دستورالعمل‌هایی که هیات مرکزی کشوری صادر کرده، پنج نفر به عنوان اعضای هیات نظارت استان مشخص شدند که مراحل استعلام‌ آنها انجام شده و به محض نهایی ابلاغ خواهد شد.

این عضو هیات نظارت بر انتخابات شوراهای استان همدان با بیان اینکه سه نفر هم در مرکز بخش‌ها به عنوان هیات نظارت بخش‌ها انتخاب شده‌اند و ابلاغ آنها در مرحله صدور است افزود: کامران حمزه یکی از قضات برجسته استان با نظر اکثریت اعضای مجمع نمایندگان به عنوان دبیر هیات نظارت انتخاب شده است.

وی با اشاره به اینکه مجموع فرایندهای انتخابات ۱۰۳ روز است که از ۱۸ اسفندماه آغاز و تا ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ادامه دارد و امیدواریم بتوانیم انتخابات پرشور و سالمی را داشته باشیم در ادامه با اشاره به مشکلات انتخابات سال‌های گذشته گفت: امیدوارم این دوره مکان مناسب در اختیار اعضای هیات نظارت قرار گیرد.

لطفی  با بیان اینکه حق الزحمه هیات نظارت در نظر گرفته شود افزود: آموزش معتمدین هیات نظارت را با پیگیری دبیر هیات نظارت در دستور کار داریم تا مشکلی ایجاد نشود.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن