آخرین اخبار

تاریخ : 13. شهريور 1395 - 15:50   |   کد مطلب: 19207
آینده ایران قطعا در گرو رشد و تعمیق باورهای بومی ملی در جوانان و نوجوانانی است که قرار است در فردا روزی پدران و مادران این سرزرمین باشند.

فرهنگ موضوعی اساسی و کنشی فراگیر و مجموعغه ای در هم تنیده از باورها،رفتارها و هنجارهای شکل گرفته از نسلهای متمادی یک ملت و یک  اعتقاد است.

همانطور که تمدن بر پایه باور و اعتقادی هزاران ساله و طولانی مدت در پیچ و خم تاریخ شکل میگیرد ،باور و عقیده نیز چنین مسیری را برای همه دروانها و اعصار طی خواهد کرد.

اینکه نوشت افزار کودکان و دانش اموزان ایرانی غربی باشد یا ملی و میهنی ؛برآمده از تمدن این سرزمین باشد یا حاصل الگوسازی هالیوود ابزار رسانه ای صهیونیسم  تفاوت اساسی دارد.

امروز رسانه و فرهنگ به معنای بخش اصلی هویت بخشی و هویتی جوامع ؛به قدری پیچیده تر و مهم تر شده اند که یک  جکومت باید حواسش به مداد و دفتر دانش اموزانش هم باشد.

حضور جناح مومن انقلابی در عرصه ی نوشت افزار در سالهای گذشته نشان داد که در فرهنگ ایرانی علاوه بر دفع هجوم فرهنگی می توان صدور ارزشهای فرهنگی نیز داشت.

امروز هر چند عرصه ی کار برای فعالین فرهنگی و اقتصادی که وارد این کار شده اند در رقابت با نمونه های مشابه چینی که حتی با قیمت نازل تر بدست مصرف کننده ایرانی می رسد سخت است اما این حضور خود نشان دهنده ی ظهور نسلی از فعالین فرهنگیر صلابت در عرصه را دارد.

قطعا همین نمونه فعالیتهاست که رهبری انقلاب با انتقاد از دستگاه ها و نهادهای دولتی چنین اقدامات خودجوش فرهنگی را مایه رضایت و خوشحالی خود و دوستداران انقلاب معرفی  میکنند.

انتهای پیام/م

 

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن