نمایش 1 - 10 از 39
این روزها برخی از افراد به جای انجام مسوولیت‌های اجتماعی و حس نوع‌دوستی، درگیر واژه‌ای تلخ و دردناک شده‌اند به نام «به من چه»!
در اواسط زمستان پس از چارچار (یک ماه از زمستان باقی مانده) برخی از مردان در روستاها با اجرای نمایشی سنتی به نام "کوسّا" (کوسه گردانی) در پیش بودن بهار را به مردم محل نوید می‌دادند. معروفترین کوسه گردان اهل روستای عمان کوسه برجعلی نام داشت. کوسه گردانی را می‌توان در زمره نمایش‌های خیابانی محسوب نمود.
اختصاصی صبح_رزن
از آن جهت که نمایندگان مجلس علاوه بر وظیفه نمایندگی شهرستان دارای وظایف ملی نیز می باشند این درخواستها ارائه می شود.
مردم شهر رزن آداب و رسوم ویژه ای در مراسم های مختلف داشته اند که یکی از آن ها مربوط به "حمام رفتن" است.
امروز با گذشت 37 سال انقلاب اسلامی مردمی خستگی ناپذیر بر علیه زور و استبداد داخلی و استکبار جهانی به پرچمداری آمریکا در آستانه یک ابراز بیزاری دیگر از رهبر همه ی ظالمین جهان قرار داریم.
به عنوان مثال برخی گمان می کنند قربانی روز عید قربان مخصوص کسی است که قبلا به حج رفته و حاجی شده اند و تنها چنین کسانی باید هر ساله در روز عید قربان گوسفندی را قربانی کنند.
آینده ایران قطعا در گرو رشد و تعمیق باورهای بومی ملی در جوانان و نوجوانانی است که قرار است در فردا روزی پدران و مادران این سرزرمین باشند.
فضايل و مناقب آن حضرت بسيار است من جمله ، علم : از ابراهيم بن عباس صولی نقل شده که گفت : نديدم از رضا ( ع ) پرسشی شود که او پاسخ آن را نداند .
پژوهشی در باب نسب و محل تولد عبید زاکانی
خواجه نظام‌الدین عبیدالله زاکانی، شاعر و لطیفه‌پرداز نامدار ایران در قرن هشتم هجری و خالق آثار زیبایی چون "موش و گربه" است که بنابر منبع تاریخی اهل قروه درجزین شهرستان رزن به شمار می رود.
دانش آموزان اکنون در مرحله ی انتخاب رشته ی کنکور سراسری قرار دارند،مرحله ی مهمی که از آن به عنوان کنکور دوم یاد می شود .

صفحه‌ها