آخرین اخبار

تاریخ : 13. مهر 1396 - 22:26   |   کد مطلب: 25302
نگاهی به برخی سخنان در خصوص خروج آمریکا از برجام؛
برجام بدون آمریکا از ساده لوحی سیاسی تا عدم درک الفبای غیرت!
منطق برخی آقایان در ادامه برجام بدون آمریکا و با وجود خروچ ترامپ دیوانه از این معاهده چند جانبه بین المللی نه تنها از هیچ منطق عقلانی و علمی در دنیای سیاست پیروی نمیکند بلکه الفبای غیرت را نیز پشت سر گذاشته است.

برجام خوب یا بعد به هر حال با فشار دولت و همراهی لاریجانی در طرفه العینی متاسفانه بدون توجه به نظر منتقدین تصویب شد.

 

برجامی که به قول بسیاری از کارشناسان حتی طرفدار دولت روحانی تضمین کننده امنیت و حقوق ملت ایران نبود با 9 شرط رهبری روبرو شد که در صورت انجام این 9 شرطط قابلیت اجرایی شدن را پیدا میکرد.

 

دولت محترم تقریبا هیچ یک از 9 شرط را عملی نکرد و با ساده لوحی محض بدون اینکه طرف غربی بخصوص آمریکایی به تعداتش بصورت کامل عمل کرده باشد به تعهدات ایران عمل کرذ.

حال که دموکراتها که ترجیح میدادند با پنبه سر ببرند رفته اند و ترامپ دیوانه و موسس مسابقات زیباترین دختر سکان اجرایی کشور زورگو را در اختیار گرفته است به دنبال خروج اعلامی و صریح برجام است.

 

 

در حالی که تا قبل از اغاز دولت محافظه کاران در آمریکا نیز برجام بارها و بارها از سوی دولت اوباما نقض شده بود اینک ترامپ اساس معتقد است ایران باید در برجام دوباره وادار به مذاکره شود و یا این کشور از برجام خارج می شود.

 

 

این در شرایطی است که ایران تمام تعهدات خود در برجام را اجرایی کرده است ، در مقابل نقض مکرر برجام توسط اروپا و امریکا را دیده است.

 

 

این خوش خیالی و خوش غیرتی برخی مسئولی دولتی و سیاسیون همراه دولت که ایران اجرای برجام بدون آمریکا را نیز ادامه دهد چیزی جز خسران ضررهای جبران ناپذیر برای این کشور ندارد.

 

انتهای پیام

 

تصاویر تکمیلی: 

دیدگاه‌ها

سلام.مطالب سایت عالیه.ممنون از سایت مفید شما.موفق باشید.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن