آخرین اخبار

پربیننده ها

تاریخ : 25. آذر 1398 - 2:03   |   کد مطلب: 26953
سفر خانم ابتکار به عنوان معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری به استان همدان می توانست به فرصتی برای شنیده شدن صدای آنانی که صدایشان شنیده نشده تبدیل شود.

ابتکار به عنوان فردی که در سالهای گذشته و حتی قبل از عهده دار شدن سمت معاونت زنان و خاواده دولت داد از حقوق زنان در کشور زده است می توانست در دیدار خود سری به یک نقطه مهم در حاشیه شهر همدان بزند و از زنان آنجا و حقوق برآورده نشده انان بپرسد.

اساسا سفرهای مسئولین دولتی به استانها و شهرستانها رویکردی مثبت و پسندیده است اما این رویکرد اگر صرفا تبدیل به نمایشی برای دغدغه مند نشان دادن مدیران شود دردی را دوا نخواهد کرد.

استان همدان و بحصوص شهر همدان به لحاظ داشتن وضعیت نامناسب در حاشیه شهر یکی از شهرهای آسیب پذیر کشور است.

محلات و مناطق حاشیه شهر همدان در حالی که از فقر و انواع آسیبهای اجتماعی رنج می برند که مشکلات زنان و خانواده ها در آن بسیار مغفول واقع شده است.

عدم نگاه عدالت محور و غیر کارشناسی به مسئله حاشیه نشینی در همدان،تبدیل شدن این مناطق به جایی برای بیان شعارهای بدون عمل در انتخاباتها از این مناطق سکویی برای بسیاری از آسیبهای روحی و عاطفی بخصوص برای خانواده ها ساخته است.

در واقع اگر قرار بود خانم ابتکار در سفر خود به همدان به دیدار زنانی برود که نیاز به شنیده شدن صدایشان دارند هیچ جا بهتر از مناطق حاشیه شهر همدان نبود.

متاسفانه تبدیل شدن دیدار ها و سفرهای استانی مسئولین رده اول مملکت به نشستهای و بازدیدهای شعاری بدون ثمر عایدی جز کاهش سرمایه اجتماعی و دلخوری مردمی که همواره پای انقلاب بوده اند نخواهد داشت.

سخنان خانم ابتکار و تعریف و تمجیدهای بی حساب و کتاب وی از استاندار همدان بدون ارائه هیچ متر و معیاری برای اندازه گیری و صحت سنجی نیز نخواهد توانتست مشکلی از مشکلات پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین کم کند.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن