آخرین اخبار

تاریخ : 16. مهر 1396 - 15:39   |   کد مطلب: 25337
کارشناس فرهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان رزن گفت: ۱۹۵ هیئت مذهبی در برگزاری مراسم عزاداری دهه اول ماه محرم در این شهرستان فعال بودند.

باقر کیهانی ثابت در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: آیین عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفایش امسال با حضور پیروان و عاشقان اهل بیت (ع) در نقاط مختلف شهری و روستایی شهرستان رزن و با همکاری ۱۹۵ هیئت مذهبی خواهر و برادر برگزارشد.

وی بابیان اینکه پیش از فرا رسیدن ماه محرم در تعدادی از هیئات مذهبی روستایی چون درجزین، گاوسوار، بابانظر و ملابداغ آیین استقبال از ماه محرم با دعوت ازسخنرانان و مداحان کشوری و با حضور عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) از نقاط مختلف کشور برگزار شد، اظهار داشت: حضور نوجوانان و جوانان نیز در حسینیه ها، مساجد و دسته جات عزاداری پر رنگ تر از سالهای گذشته بود. 

باقر کیهانی ثابت با اشاره به فعالیت بیش از 100 مبلغ و ۵ مبلغه در دهه اول ماه محرم سالجاری اضافه کرد: باتوجه به شرایط کنونی جامعه و هجمه هایی که از سوی دشمنان؛ اسلام و جوانان و نوجوانان را هدف قرار داده مسائلی چون ولایت پذیری، ترویج سبک زندگی اسلامی، تبیین مضرات آسیبهای اجتماعی، تبیین امر به معروف و نهی ازمنکر و تحلیل مضرات آسیبهای عزاداری ناصحیح توسط مبلغین پیگیری شد. 

وی عنوان کرد: علاوه بر مبلغین که نقش بسزایی در جامعه به خصوص در ایام عاشورا دارند ۲۳۷ مداح و شاعر شهرستان رزن اعم از خواهر و برادر با حضور در مساجد، حسینه ها و تکایا و مجالس خانگی و دسته جات عزاداری برنامه ها را تحت پوشش قرار دادند. 

کیهانی ثابت اظهار داشت: علاوه بر ۱۷۴ مسجد و حسینه در بیش از  ۵۰ هیئت خانگی که به ثبت نرسیده اند و فقط در ایام محرم فعالیت دارند نیز مراسم عزاداریی با شکوه هرچه بهتر برگزار شد.

وی با اشاره به برگزاری نماز ظهر عاشورا در ۱۱۰ نقطه شهری و روستایی شهرستان رزن گفت: امسال در بیش از ۱۱۰ نقطه شهری و روستایی نماز ظهر عاشورا در محل های از قبل تعیین شده به جماعت برگزار شد.

کیهانی ثابت برگزاری تجمع عزادارن در بیش از ۱۰ منطقه شهری و روستایی شهرستان رزن را از جمله نقات قوت برگزاری مراسم عزاداری سالجاری عنوان کرد و ادامه داد: ۵ دسته عزاداری بعداز ظهر تاسوعای حسینی و 5 دسته دیگر بعدازظهر عاشورای حسینی با ملحق شدن به هم صحنه هایی باشکوه خلق و ارادت خود به سید الشهداء را به نمایش گذاشتند.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن