آخرین اخبار

تاریخ : 15. مهر 1397 - 20:13   |   کد مطلب: 25940
امام جمعه شهرستان رزن مهمترین وظیفه نیروی انتظامی را ایجاد نظم و امنیت در چارچوب قانون عنوان كرد و گفت: حاکمیت قانون برای همه ما باید یک ارزش باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رزن، حجت‌الاسلام سید عبدالعظیم مولازاده بعد از ظهر امروز در جمع نیروهای مسلح مستقر در شهرستان رزن با بیان اینکه نیروی انتظامی در حوزه‌های گستره‌ای در کشور فعالیت می‌کند، اظهار کرد: وظیفه نیروی انتظامی ایجاد نظم و امنیت در قالب قانون همراه با احترام به مردم است.

وی معنای امنیت را زندگی بدون دغدغه عنوان کرد و افزود: اگر در یک جامعه امنیت باشد هر کس هر کجا که بخواهد برود بدون دغدغه خواهد رفت که این امر با تلاش‌های پرسنل انتظامی انجام شده است.

امام جمعه شهرستان رزن با بیان اینکه نیروی انتظامی به تنهایی مجری تأمین امنیت در جامعه نیست، گفت: بخشی از ایجاد امنیت در جامعه به نیروی انتظامی برمی‌گردد و بخش اعظم آن را فرهنگ جامعه تشکیل می‌دهد.

وی افزود: یک عده اعتقاد داشتند که هر جا نیرو و تجهیزات بیشتر باشد امنیت برقرار است اما باید این نکته را مد نظر داشته باشند که نیروی انتظامی زمانی موفق است که در حاکمیت قانون مسائل را پیش ببرد.

مولازاده با بیان اینکه حاکمیت قانون برای همه ما باید یک ارزش باشد؛ گفت: همین مردم کشور را ایجاد و حفظ کردند و همه باید بدانند در هر مسئولیت و هر لباسی که باشیم خادم مردم هستیم.  

فرماندار شهرستان رزن هم با بیان اینکه عزت، اقتدار و قدرت سیاسی باید پشتوانه وسیعی داشته باشد که آن مرهون اقتدار نیروهای نظامی و انتظامی و حمایت‌های مردم است افزود: تا زمانی که این عناصر در کنار هم باشند دشمن نمی‌تواند خدشه ای به این نظام وارد کند.

سید رضا سلامتی افزود: امنیت یکی از نعمت‌های بزرگ خداوند به انسانهاست و تا زمانی که امنیت و آرامش در جامعه باشد موجب رونق کشور در تمام زمینه خواهدشد.

فرمانده انتظامی شهرستان رزن هم همکاری و تعامل مردم با نیروی های نظامی مهمترین رکن موفقیت نیروی انتظامی عنوان کرد و گفت:در 6 ماهه نخست سال جاری سرقت از منازل 11 درصد و سرقت احشام 33 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

محمدباقر سلگی از افزایش 90 درصدی کشف سرقت در 6 ماهه اول سال جاری خبر داد و افزود: تصادفات فوتی درون شهری صد درصد، جرحی 59 درصد و برون‌شهری 9 درصد کاهش دارد.

وی خاطرنشان کرد: در کشف کالای قاچاق و سوخت  نیز صد درصد افزایش کشفیات را در 6 ماهه سال جاری شاهد بودیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن