آخرین اخبار

تاریخ : 27. آبان 1397 - 18:15   |   کد مطلب: 26030
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رزن گفت: در سال زراعی 98ـ97 بیش از 91 هزار هکتار از اراضی شهرستان رزن زير كشت محصولات پاییزه رفته است.

محمود فتحی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رزن با اشاره به اینکه بیش از 17 درصد از محصولات کشاورزی استان همدان در رزن تولید می‌شود اظهار کرد: از مجموع 169 هزار هکتار اراضی قابل کشت در این شهرستان تاکنون 91 هزار هکتار زیر کشت محصولات پاییزه رفته و مابقی نیز به صورت آیش است.

وی افزود: 70 هزار هکتار از اراضی زیر کشت گندم دیم، 13 هزار هکتار زیر کشت گندم آبی، 5 هزار هکتار  زیر کشت جو آبی و 3 هزار هکتار زیر کشت جو دیم قرار گرفته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رزن گفت: بیش از 10 هزار بهره‌بردار در حوزه‌های مختلف وظیفه مهم تولید محصولات کشاورزی و دامی در شهرستان را بر عهده دارند.

وی با اشاره به اینکه در سال زراعی گذشته بیش از 200 هزار تن گندم و بیش از 30 هزار تن جو از سطح مزارع برداشت شد، افزود: 71 هزار هکتار از اراضی زیر کشت گندم دیم، 13 هزار و 400 هکتار زیر کشت گندم آبی، 5 هزار و 200 هکتار زیر کشت جو آبی و 2 هزار و 800 هکتار از زیر کشت جو دیم قرار گرفته بود.

فتحی با بیان اینکه بیش از 3 هزار و 240 تن بذر اصلاح شده و مادری در بین کشاورزان توزیع شده است ادامه داد: 780 تن بذر گندم آبی و 2460 تن بذر گندم دیم از طریق تعاونی‌های تولید و عاملان توزیع در اختیار بهره‌برداران شهرستان قرار گرفته است.

وی افزود: بذرهای گندم توزیع شده همگی بذور اصلاح شده، پرورشی و مادری بوده تا بتوانیم شاهد بالاترین عملکرد در شهرستان باشیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رزن خاطرنشان کرد: تاکنون 650 تن کود ازته و 300 تن کود فسفاته نیز در بین کشاورزان توزیع شده است.

وی با اشاره به کشت کلزا در شهرستان رزن گفت:در سال زارعی جاری177 هکتار محصول کلزا در شهرستان رزن کشت شده است.

فتحی از بیمه بیش از 924 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان خبر داد و علت عدم استقبال کشاورزان از بیمه محصولات را عملکرد ضعیف صندوق بیمه محصولات کشاورزی در پرداخت خسارت عنوان کرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رزن خاطرنشان کرد:در حال حاضر نیز اطلاع رسانی از طریق برگزاری کلاس‌های ترویجی و ارسال پیامک به منظور ترغیب بهره‌برداران شهرستان برای بیمه مزارع و باغات در حال انجام است.

وی در خاتمه گفت: در سال زراعی گذشته شهرستان رزن رتبه سوم را از نظر سطح زیر پوشش بیمه در استان داشت و پیش‌بینی می‌شود با تمهیدات صورت گرفته این میزان در سال زراعی جاری افزایش یابد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن