آخرین اخبار

تاریخ : 8. دى 1397 - 0:36   |   کد مطلب: 26087
نماینده ولی فقیه در همدان گفت: وقتی قیمت دلار کاهش یافته اما قیمت کالاها کاهش نیافته، چه کسی را باید مسئول دانست؟ آیا دولتمردان وظیفه ندارند بر بازار نظارت کنند و از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کنند؟

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، آیت‌الله غیاث‌الدین طه محمدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه همدان ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اظهار داشت: انسان باید همواره به دنبال سلوک الی الله باشد اما این سلوک و بندگی بدون دشمن شناسی محقق نمی‌شود.

وی با بیان اینکه اگر انسان دشمن خود را نشناسد دچار خسران و پشیمانی می‌شود، افزود: حتی افرادی مانند شاه و صدام ملعون وقتی به آمریکا اعتماد کردند جز آوارگی، خواری و نابودی چیزی نصیبشان نشد.

امام جمعه همدان 9 دی را جزء مهم‌ترین روزهای تاریخ‌ انقلاب شکوهمند اسلامی دانست و گفت: در فتنه پیچیده سال 88 دشمن با سرمایه‌گذاری بسیار زیاد به‌دنبال القای ناامیدی در بین مردم و بدبین کردن آنها نسبت به انقلاب روحانیت و دین بود که این خدعه با هوشیاری رهبری و بصیرت مردم ناکام ماند.

 
وی با بیان اینکه هرگز نباید به دشمن و وعده‌های توخالی آن امید بست گفت: دشمن هزاران توطئه و نقشه براندازی دارد که اگر هوشیار نباشیم خسارت‌های جبران‌ناپذیری به دنبال دارد.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: سران فتنه به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم این کشور خیانت بسیار بزرگی کردند البته تا کنون رافت اسلامی درباره سران فتنه جاری شده ‌وگرنه باید محاکمه می‌شدند، هرچند محاکمه هم عواقب سنگینی برای آنها دارد چرا که خون‌ مردم بر گردن آنهاست.

وی در ادامه به نقل از رئیس بانک مرکزی مبنی بر اینکه دشمن به دنبال افزایش قیمت دلار به 30 هزار تومان است گفت: وقتی قیمت دلار کاهش یافته اما قیمت کالاها کاهش نیافته، چه کسی را باید مسئول دانست؟ آیا دولتمردان وظیفه ندارند بر بازار نظارت کنند و از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کنند؟

محمدی با اشاره به صلابت نظام مقدس جمهوری اسلامی تأکید کرد: برخی مغرضانه و هدفمند  به دروغ دنبال القای ناکارآمدی نظام هستند که متأسفانه برخی از آنها نیز در این کشور به عنوان مدیر مسئولیت دارند.

امام جمعه همدان با بیان اینکه برخی از عوامل دشمن در داخل هستند و باید در مقابل آنها ایستاد گفت: باید داشته‌های خود را قبل و بعد از انقلاب مقایسه کنیم.

وی با اشاره به سفر ترامپ به عراق گفت:رئیس جمهور آمریکا دزدکی به عراق سفر کرده است آمریکایی‌ها همان کسانی هستند که میلیاردها دلار در منطقه غرب آسیا هزینه کردند اما حالا نمی‌توانند در منطقه حاضر شوند و به شکست خود نیز اعتراف کرده‌اند.

امام جمعه همدان همچنین با تسلیت رحلت آیت‌الله هاشمی شاهرودی گفت: مراسم ترحیم باشکوهی برای این شخصیت انقلابی روز سه‌شنبه هفته آینده با همکاری دفتر نمایندگی فقیه، حوزه علمیه و استانداری در مسجد جامع برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ش

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن