آخرین اخبار

تاریخ : 10. دى 1397 - 18:32   |   کد مطلب: 26089
فرمانده سپاه رزن گفت: حماسه 9 دی فتنه گران را به انزوا برد و دشمن را از برنامه‌ها واهداف از پیش تعیین شده خود ناامید کرد

داوود مهدوی در گفت‌وگو با نافع اظهار کرد: نهم دی ماه یوم الله است، چرا که خاموش کردن فتنه کاری نیست که با اراده ما انسان‌ها انجام بگیرد، این کار خداست.هرچه در این قضایا فکر می‌کنیم دست خدای متعال و روح حسین بن علی علیه السلام را می بینم.

وی با بیان اینکه در ایام فتنه که 8 ماه به طول کشید، کشور ما متحمل خسارت‌های فراوانی شد، افزود: این فتنه چهره انقلاب را در عرصه‌های بین‌المللی مخدوش کرد، همچنین خسارت‌های مالی و جانی و.. زیادی به کشور زده شد.

فرمانده سپاه رزن ادامه داد : برخی می‌خواهند این فتنه به خاطر بداخلاقی‌های نامزدان انتخاباتی القا کنند ولی با پژوهش می‌توان به این رسید که فتنه 88 یک طرح برنامه‌ریزی شده برای براندازی نظام بود که در سایه مطالبات انتخاباتی پیگیری می‌شد، چرا که معترضان در کف خیابان اصل نظام و ولایت را هدف گرفته بودند .

وی یادآور شد : علت اصلی وقایع فتنه ۸۸ و امثال آن به بی بصیرتی برخی خواص جامعه برمی‌گردد که در زمین دشمن بازی ‌کردند.

مهدوی با اشاره به اینکه انسان بصیر طبق فرمایشات امیرالمومنین سه ویژگی دارد،‌ تصریح کرد: انسان بصیر هر آنچه را می‌شنود درباره آن فکر می کند، انسان بصیر ظاهربین نیست و وقایع تاریخی عبرت می گیرد.

وی به نقش بسیج در خنثی سازی کردن فتنه 88 اشاره و بیان کرد : نقش نیروهای انقلابی و نهادهایی مانند بسیج در توطئه‌های ننگین استکبار کاملا مشهود بوده و بسیج توانست مثل همیشه حفظ و حراست از انقلاب را با اجرای برنامه‌های روشنگری و بصیرت افزایی به خوبی انجام دهد.

فرمانده سپاه رزن ادامه داد: حضور حماسی مردم در نهم دی نمایش از عظمت، بصیرت، هوشمندی و ولایتمداری مردم عزیز ایران دارد که مهمترین نقش را در خاموش کردن آتش فتنه ایفا کردند.

وی با بیان اینکه حماسه 9 دی فتنه گران را به انزوا برد  و دشمن را از برنامه‌ها واهداف از پیش تعیین شده خود ناامید کرد، یادآور شد: برای زنده نگه داشتن ۹ دی باید تلاش مضاعفی صورت بگیرد که ما بتوانیم از این قضایا عبرت گرفته و از فتنه‌های بزرگی که ممکن است در آینده اتفاق بیفتد جلوگیری کنیم و همچنین دلیل دیگر زنده نگه داشتن نهم دی، جلوگیری از تحریف این حادثه بزرگ است.

انتهای پیام/م/20

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن