آخرین اخبار

تاریخ : 12. دى 1397 - 8:09   |   کد مطلب: 26097
مدیر کل ثبت احوال استان همدان از صدور40 هزار و 954 شناسنامه مکانیزه برای سنین بالای 15 سال در 9 ماهه امسال خبر داد.

محمود علی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه پایان امسال آخرین مهلت تمدید درخواست کارت ملی هوشمند است، اظهار کرد: از ابتدای این طرح یک میلیون و 100 هزار درخواست کارت ملی هوشمند اخذ شده است.

وی افزود: تاکنون برای 78 درصد از واجدین شرایط کارت ملی هوشمند صادر شده و افرادی که به سن 15 سال تمام و در سنین بالاتر قرار دارند باید طبق قانون کارت ملی هوشمند خود را تا پایان سال دریافت کنند.

مدیرکل ثبت احوال استان همدان با بیان اینکه شهرستان تویسرکان بیشترین درصد پوشش صدور کارت ملی هوشمند را در استان داشته است، ادامه داد: پس از تویسرکان شهرستان‌های رزن و نهاوند در رده دوم و سوم قراردارند.

وی گفت: افراد برای ثبت نام کارت ملی هوشمند می توانند به پایگاه ایتنرنتی www.ncr.ir مراجعه کنند و افراد با پرداخت الکترونیکی در پایگاه الکترونیکی توسط خود سامانه یکی از مراکز ثبت نام معرفی می‌شوند و می‌توانند با در دست داشتن اصل شناسنامه در تاریخ تعیین شده به یکی از دفاتر پیشخوان برای تکمیل ثبت نام کارت ملی هوشمند مراجعه کنند.

علی‌پور بیان کرد: در نه ماهه امسال نیز 40 هزار و 954 شناسنامه مکانیزه برای سنین بالای 15 سال و 22 هزار و 780 شناسنامه نیز برای افراد زیر 15 سال صادر شده است.

علی‌پور یادآور شد: از آنجا که اکثر جمعیت واجد شرایط کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده‌اند و از سال آینده این کارت‌های ملی به مرور در ادارات مختلف کاربردی می‌شود، در فرصت باقیمانده این ضرورت برای ثبت نام کارت ملی هوشمند وجود دارد.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن