آخرین اخبار

تاریخ : 15. دى 1397 - 23:06   |   کد مطلب: 26107
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رزن گفت: تا پايان امسال 500 میلیون تومان تسهیلات کم‌بهره به قاليبافان رزن پرداخت می‌شود.

محمد سهیلی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رزن از فعالیت بیش از 3 هزار و 950 قالیباف به صورت فصلی و دائمی در شهرستان خبر داد و اظهار کرد: این تعداد قالیباف در سال بیش از یک‌هزار و 300 متر مربع انواع فرش تولید و روانه بازار می‌کنند.

وی با بیان اینکه 650 نفر از قالیبافان رزن زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند گفت: امسال 55 نفر برای دریافت تسهیلات حوزه مشاغل خانگی و چهار نفر به عنوان پشتیبان به بانک‌های عامل معرفی شده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رزن با اشاره به اینکه برای این تعداد 500 میلیون تومان تسهیلات کم‌بهره پرداخت خواهد شد خاطرنشان کرد: امسال سه دوره آموزشی برای قالیبافان با شرکت 150 نفر برگزار شده است.

وی از انجام 870 مورد بازرسی از بیمه‌شدگان قالیبافی شهرستان خبر داد و تأکید کرد: این بازرسی‌ها منجر به قطع بیمه 25 نفر که در امر قالیبافی فعال نبودند شد.

سهیلی با اشاره به فعالیت هشت نفر پشتیبان فرش با اشتغال یک‌هزار و50 نفر در شهرستان افزود‌: از ابتدای سال 926 مورد کارت شناسایی قالیبافی در رزن صادر شده است.

وی با بیان اینکه 25 نفر از قالیبافان در صندوق بیمه روستایی و عشایری بیمه شده‌اند، نداشتن مکان و نمایشگاه دائمی عرضه یا فروش فرش، کمبود مراکز عرضه مواد اولیه مصالح فرش، نبود نرخ متعارف دستمزد ثابت برای بافندگان، عدم برندسازی برای تولیدات شهرستان، به‌روز نشدن طرح‌ها و نقشه های قالی و عدم توجه به سلیقه مشتری را از مهمترین مشکلات حوزه فرش شهرستان رزن عنوان کرد.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن