آخرین اخبار

تاریخ : 12. بهمن 1397 - 11:11   |   کد مطلب: 26132
مدیرشبکه بهداشت و درمان شهرستان رزن گفت: این شهرستان با کسب رتبه نخست زایمان طبیعی موفق به دریافت لوح «دوستدار مادر» شد.

دکتر علی عباسی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: 10 ماهه سالجاری یک هزار و 93 مورد زایمان در بیمارستان ولیعصر(عج) رزن صورت گرفت که 850 مورد آن زایمان طبیعی بود.
وی بیان کرد: رزن با حدود 78 درصد زایمان طبیعی رتبه نخست استان را در این زمینه دارد و با توجه به دوره های آموزشی برگزار شده استقبال از سزارین در این شهرستان کاهش داشته است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رزن اظهار داشت: فضا و اتاق زایمان تک نفره ویژه مادر باردار (ال دی آر) در بیمارستان ولیعصر(عج)این شهرستان پیش بینی شده است تا مادران به راحتی با نوزادان خود ارتباط برقرار کنند.
وی بیان کرد: حضور نوزاد در کنار مادر، در برقراری ارتباط عاطفی، تغذیه و بهبود سیستم ایمنی نوزاد تاثیر بسیار مثبتی دارد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رزن گفت: نوزاد بلافاصله پس از تولد به آغوش مادر منتقل می شود تا به مدت 2 ساعت در تماس پوست با پوست (اسکین) قرار گیرند.
دکتر عباسی افزود: در این هنگام ماده ترشح شده بر روی بدن مادر بطور غریزی به بدن نوزاد منتقل شود چراکه این ماده در بهبود سیستم ایمنی نوزاد تاثیر مثبت دارد.
به گزارش ایرنا، میانگین زایمان طبیعی در کشور 45 و در همدان 42 درصد است و شهرستان رزن از حدود 2 سال پیش رتبه پنجم کشور را در این زمینه کسب کرده است.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن