آخرین اخبار

تاریخ : 12. بهمن 1397 - 11:18   |   کد مطلب: 26136
برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی مختلفی، علاوه بر افتتاح و کلنگ‌زنی طرح‌ها، همزمان با دهه فجر در استان برگزار می‌شود

همزمان با 40 سالگی انقلاب اسلامی و طبق سنت هرساله در ایام دهه فجر تلاش‌های نهادها و سازمان‌های گوناگون در حوزه‌های مختلف در طول سال اعلام می‌شود.
 در استان همدان نیز همزمان با سراسر کشور پروژه‌هایی افتتاح و کلنگ‌زنی و برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی مختلفی برگزار خواهد شد که در ادامه به تفکیک شهرستان به بیان آنها می‌پردازیم.

همدان

معاون سیاسی امنیتی فرماندار شهرستان همدان درباره برنامه‌های این شهرستان در ایام دهه فجر می‌‌گوید: جشن امسال با ایام فاطمیه تقارن دارد و برنامه‌های آن تحت عنوان فجر فاطمی برگزار خواهد شد. 
علی‌اصغر ناظری‌پور می‌افزاید: ۳۵ برنامه شاخص شهرستانی برای این ایام در نظر گرفته شده که به صدا درآمدن زنگ انقلاب در مدارس، دیدار با امام ‌جمعه همدان، عطرافشانی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا، فضاسازی و تزئینات شهری و ارائه ویژه خدمات درمانی در راهپیمایی ۲۲ بهمن از جمله این برنامه‌هاست. 

وی توضیح می‌دهد: ۱۶۱ پروژه قابل افتتاح با اعتباری بالغ بر ۱۷۵ میلیارد تومان پیش‌بینی کرده‌ایم که برای ۴۲۱ نفر اشتغال‌زایی خواهد کرد. 24 پروژه نیز با اعتبار ۱۲۶ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی ۱۸۵ نفر کلنگ‌زنی خواهد شد. در مجموع ۱۸۵ پروژه با اعتبار ۳۰۱ میلیارد تومان با اشتغال‌زایی برای ۶۰۶ نفر کلنگ‌زنی و افتتاح خواهد شد.

ملایر

معاون فرماندار ملایر با اشاره به آغاز چهلمین بهار انقلاب اسلامی اظهار می‌کند: دهه فجر فرصتی برای بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی طی چهل سال گذشته و ارائه خدمات انجام شده در نقاط مختلف کشور به مردم است.

حسین فارسی با بیان این‌که همه‌ساله به میمنت این ایام فرخنده طرح‌های مختلف عمرانی، فرهنگی، تولیدی، صنعتی، ورزشی و موارد بهره‌برداری می‌شود، می‌گوید: امسال نیز همزمان با ایام دهه فجر طرح‌های مختلفی در شهرستان ملایر افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

وی از افتتاح و کلنگ‌زنی 149 پروژه در ایام دهه فجر در ملایر خبر می‌دهد و اضافه می‌کند: اعتبار این تعداد پروژه حدود 433 میلیارد تومان است. از این تعداد 10 پروژه با اعتباری بالغ بر 257 میلیون تومان کلنگ‌زنی خواهد شد.

فارسی با اشاره به این‌که این پروژه‌ها شامل افتتاح واحدهای تولیدی، صنعتی، ورزشی، بهسازی روستاها، بهداشتی و درمانی، راه و شهرسازی، کشاورزی، صنعتی و موارد دیگر در نقاط مختلف شهرستان است، اضافه می‌کند: کلنگ‌زنی طرح توسعه شرکت‌های فروسیلیس غرب و آذرخش از بزرگ‌ترین‌ طرح‌های کلنگ‌زنی در دهه فجر است.
وی همچنین افتتاح فاز دوم طرح فروسیلیس را از بزرگ‌ترین طرح‌های افتتاحی ایام دهه فجر در ملایر برشمرد که با حضور مسئولان استان و شهرستان انجام می‌شود.

معاون فرماندار ملایر بیان می‌کند: احتمالا تعداد طرح‌های افتتاحی ملایر در ایام دهه فجر در صورت آمادگی دستگاه‌های شهرستان بیشتر خواهد شد.
وی برگزاری جشن‌های انقلاب در سراسر شهرستان، بخش‌ها، روستاها و برگزاری برنامه‌های فرهنگی، مسابقات مختلف، یادواره شهدای انقلاب و روز ملی ملایر با گرامیداشت یادبود رهبر مبارزان انقلابی ملایر آیت‌الله میرشاه‌ولد، نواختن زنگ انقلاب در مدارس، دیدار با خانواده معظم شهدا، غبارروبی گلزار شهدا، شرکت مسئولان و اقشار مختلف مردم در راهپیمایی با شکوه 22 بهمن و برنامه‌هایی مانند این را از دیگر برنامه‌های چهلمین بهار انقلاب اسلامی در شهرستان ملایر برشمرد.

نهاوند

فرماندار نهاوند می‌گوید: 51 پروژه برای افتتاح در ایام دهه فجر آماده شده که 40 میلیارد و 600 میلیون تومان برای این پروژه‌ها هزینه شده است. همچنین 16 پروژه با اعتبار 24 میلیارد تومان برای کلنگ‌زنی آماده شده است.مراد ناصری می‌افزاید: در مجموع 67 پروژه با اعتبار 65 میلیارد تومان آماده کلنگ‌زنی و افتتاح در 40 سالگی انقلاب است.

اسدآباد

فرماندار اسدآباد در گفت‌و‌گو با همشهری می‌گوید: ۷۰ عنوان پروژه خرد و کلان همزمان با دهه مبارک فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.
کریم حمیدوند می‌افزاید: بهسازی روستایی، جدول‌گذاری، زیرسازی و آسفالت، افتتاح خانه بومگردی، آبیاری تحت فشار، طرح دامداری، افتتاح کارخانه گندله‌سازی با حضور مسئولان استانی و کشوری، افتتاح چندین باب مدرسه و اجرای برنامه‌های شاد و مهیج فرهنگی برای جوانان و نوجوانان نیز از دیگر برنامه‌ها خواهد بود. فرماندار اسدآباد با اشاره به کلنگ‌زنی 3 طرح بیان می‌کند: 2 باب خانه پزشک و یک مدرسه نیز در این دهه مبارک کلنگ‌زنی خواهد شد.

رزن

فرماندار رزن نیز با بیان این‌که هزار و 486 برنامه اجرایی، فرهنگی، هنری، اجتماعی و مذهبی در شهرستان رزن برگزار خواهد شد، می‌گوید: از این تعداد 153 برنامه اجرایی است. سید رضا سلامتی توضیح می‌دهد: 89 پروژه قابل افتتاح در دهه مبارک فجر در شهرستان تعریف شده که با اعتباری بالغ بر 410 میلیارد و 730 میلیون ریال و با اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم برای 357 نفر به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی ادامه می‌دهد: 12 پروژه قابل کلنگ‌زنی نیز داریم که با اعتباری بالغ بر 23 میلیارد و 673 میلیون ریال با اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم برای 24 نفر تعریف شده است. بنابراین جمع کل اعتبار پروژه‌های قابل افتتاح و کلنگ‌زنی در دهه مبارک فجر امسال بالغ بر 434 میلیارد و 403 میلیون ریال و اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم آنها 381 نفر است.

بهار

احسان قنبری فرماندار شهرستان بهار نیز درباره برنامه‌های اجرایی پیش‌بینی شده این شهرستان در دهه فجر امسال می‌گوید: اجرای 300 برنامه فرهنگی، هنری و ورزشی در قالب مسابقات، نشست‌ها، همایش، سخنرانی و برپایی نمایشگاه در حوزه دانش‌آموزی، دانشجویی، کودک، نوجوان، فعالان هیات‌های ورزشی و مذهبی، بانوان، کانون‌های مساجد، حلقه‌های صالحین، فعالان قرآنی، اصناف، روستایی و عشایری و کارگری و سازمان‌های مردم‌نهاد و تبیین تحولات و دستاوردهای نظام، از محورهای برنامه پیشنهادی جشن انقلاب در سطح شهرستان بهار است.

وی ادامه می‌دهد: برپایی نمایشگاه دستاوردهای نظام در طول 40 سال و به نمایش گذاشتن تمام تلاش‌ها، کوشش‌ها، پیشرفت‌ها و توسعه‌های عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی طی 40 سال صبر و شکیبایی، پایداری و مقاومت، ایثار و شهادت در سطح شهرستان بهار در سالن امیرالمومنین (ع) بهار با همکاری کلیه ادارات شهرستان و به نمایش‌گذاشتن توانایی‌های آنها، از تاریخ 15 تا 19 بهمن از دیگر برنامه‌های شهرستان در این ایام محسوب می‌شود. قنبری درباره پروژه‌های این شهرستان توضیح می‌دهد: افتتاح 101 پروژه و طرح اقتصادی با اعتبار هزینه‌شده بالغ بر 6/98 میلیارد تومان و اشتغال‌زایی 163 نفر و همچنین شروع به کار احداث 9 پروژه و طرح اقتصادی با اعتبار مورد نیاز 7/32 میلیارد تومان و اشتغال‌زایی 44 نفر در ایام دهه فجر پیش‌بینی شده است.

فامنین

فرماندار فامنین نیز از افتتاح طرح‌های زیرسازی، مخلوط‌ریزی، جدول‌گذاری و آسفالت بیش از 11 روستای بخش مرکزی با اعتباری بالغ بر ۲۱ میلیارد ریال در ایام دهه فجر خبر می‌دهد و می‌گوید: گشایش کارگاه هنرستان امام علی (ع)، سالن ورزشی دانش‌آموزی و بهره‌برداری از کفپوش سالن ورزشی هنرستان الزهرا (س) با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد ریال، زیرسازی و آسفالت راه روستایی مبارکی با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال و رمپ ورود و خروج منطقه ویژه اقتصادی جهان‌آباد با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد ریال از جمله برنامه‌های شهرستان فامنین است.

 سید مجید شماعی می‌افزاید: افتتاح یک واحد تولیدی مرغ تخم‌گذار صد هزار قطعه‌ای در روستای پیرنهان با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد ریال، افتتاح پروژه آبیاری بارانی روستاهای فیض‌آباد و جهان‌آباد، مرمت قنوات روستاهای طمه‌چی و دهلق و کانال آب‌رسانی روستاهای راستگویان و قلعه‌جوف با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد ریال و افتتاح تولیدی کیف و کفش با اعتبار بالغ بر ۴ میلیارد و 500 میلیون ریال را نیز در برنامه داریم. 

وی توضیح می‌دهد: رونمایی از طرح مرمت حمام قدیمی قرابتی با اعتباری بالغ بر ۵ میلیارد ریال، افتتاح پارک نواری حاشیه بلوار دکتر یحیی دولتی با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد ریال، آسفالت‌ریزی و جدول‌گذاری معابر شهر با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال و کلنگ‌زنی میدان وحدت اسلامی شهر فامنین با مشارکت بخش خصوصی با اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال نیز از جمله برنامه‌های شهرستان فامنین در دهه فجر است.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن