آخرین اخبار

تاریخ : 15. بهمن 1397 - 19:40   |   کد مطلب: 26142
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان رزن از ایجاد اشتغال برای 151 مددجو با اعتبار بیش از 34 میلیارد و 160 میلیون ریال خبر داد.

علی جعفری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های اصلی کمیته امداد، ایجاد اشتغال تولیدمحور در راستای خودکفایی خانواده‌های زیر پوشش است.

وی افزود: برگزاری آموزش های رایگان فنی و حرفه‌ای، ایجاد اشتغال برای مددجویان دارای توانایی انجام کار از طریق پرداخت تسهیلات اشتغالزایی و اعمال نظارت‌های تخصصی و فنی بر طرح‌های اشتغال مددجویان توسط ناظرین متخصص، گام‌های اصلی برای توانمندسازی و خودکفایی مددجویان کمیته امداد است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی شهرستان رزن گفت: امسال در راستای توانمندسازی خانواده‌ها برای 151 نفر از مددجویان با 34 میلیارد و 160 میلیون ریال شغل پایدار ایجاد شده است.

وی گفت: از این تعداد 22 فقره مربوط به منابع داخلی امداد به مبلغ 7 میلیارد و 660 میلیون ریال و 129 فقره مربوط به منابع بانکی به مبلغ 26 میلیارد و 500 میلیون ریال است.

جعفری با اشاره به اهمیت آموزش در ایجاد اشتغال برای مددجویان خاطرنشان کرد: 18 دوره آموزشی بلندمدت و کوتاه‌مدت با همکاری فنی و حرفه‌ای در راستای اشتغالزایی و آموزشگاه‌های آزاد با حضور 298 کارآموز و با مبلغ 298 میلیون ریال برگزار شده است.

وی تعداد کاریابی‌های صورت گرفته برای مددجویان را 26 مورد با مبلغ 19 میلیون ریال و تعداد افراد بهره‌مند از بیمه های تامین اجتماعی را 280 نفر دانست.

پرداخت 6 میلیارد و 450 میلیون ریال وام کارگشایی

رئیس کمیته امداد امام خمینی شهرستان رزن خاطرنشان کرد: 6 میلیارد و 450 میلیون ریال وام کارگشایی به خانواده‌هایی دارای مشکل مالی، درمانی و تحصیلی پرداخت شده است.

وی با اشاره به این که مراجعه‌کنندگان به کمیته امداد با مشکل مواجهند تصریح کرد: در راستای رفع مشکلات خانواده‌هایی که با موانع مالی، درمانی، تحصیلی و مسکن مواجه شده‌اند، پرداخت وام کارگشایی در برنامه قرار دارد.

جعفری یادآور شد: این نهاد در راستای کمک به رفع مشکلات مراجعین در 9 ماهه سال جاری تعداد 190 فقره وام کارگشایی با مبلغ 5 میلیارد و 500 میلیون ریال به مددجویان زیرپوشش و 31 فقره به مراجعینی که زیرپوشش نیستند به مبلغ 9 میلیارد و 50 میلیون ریال پرداخت کرده است.

انتهای پیام/89

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن