آخرین اخبار

تاریخ : 15. بهمن 1397 - 19:43   |   کد مطلب: 26144
مدير جهاد كشاورزی شهرستان رزن گفت: به مناسبت دهه فجر هفت طرح كشاورزی در شهرستان رزن به بهره‌برداری خواهد رسيد.

محمود فتحی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رزن از افتتاح هفت طرح کشاورزی به مناسبت دهه فجر خبر داد و اظهار کرد: این طرح با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 721 میلیون تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: این طرح ها شامل مرمت قنوات روستاهای سایان، مزرعه دیمو و چهاربلاغ، کانال آبرسانی روستایدپه‌دیبی، دو واحد گلخانه در روستاهای درجزین و شوند و گوساله‌پرواری 200 رأسی در روستای امتر است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رزن به توفیقات مهم جهاد کشاورزی در طول 40 سال پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و افزود: علاوه بر خدمات ارزنده‌ای که جهاد سازندگی در خدمات‌رسانی به روستاییان و محرومیت‌زدایی در روستاها از قبیل ساخت مدرسه، حمام، خانه بهداشت، برق‌رسانی، راهسازی و... در روستاها داشته در بخش کشاورزی شهرستان رزن هم خدمات خوبی به کشاورزان داده شده است.

وی تجهیز بیش از 96 درصد اراضی آبی به سیستم‌های نوین آبیاری بارانی و کسب مقام اول کشوری در سال‌های متمادی را از مهمترین اقدامات انجام شده در بخش کشاورزی برشمرد و گفت: در حال حاضر در بیش از 95 درصد اراضی به صورت مکانیزه کشت و برداشت می‌شود.

فتحی با بیان اینکه بیش از 27 درصد محصولات زراعی و 17 درصد کل محصولات کشاورزی استان در شهرستان رزن تولید می‌شود، از پرداخت بیش از 12 میلیارد تومان تسهیلات مکانیزاسیون برای خرید تراکتور و سایر دنباله‌بندها و تجهیزات زنبورداری و ادوات کشاورزی خبر داد.

وی اظهار کرد: این در حالی است که سهمیه شهرستان 5 میلیارد و 600 میلیون تومان بوده و بیش از دو برابر سهمیه تا این تاریخ تسهیلات پرداخت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رزن به تولید بیش از 200 هزار تن گندم در سال زراعی گذشته اشاره کرد و افزود: یک رکورد تاریخی در کشاورزی شهرستان در تولید گندم به ثبت رسید.

وی افزود: این امر با عنایت و لطف خداوند محقق شد و تلاش کشاورزان و همکاری آنها با جهاد کشاورزی رزن نیز زمینه‌ای را فراهم کرد تا این مقدار گندم با کیفیت بالا و کمترین سن‌زدگی در شهرستان تولید شود.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن