آخرین اخبار

تاریخ : 15. بهمن 1397 - 19:49   |   کد مطلب: 26148
فرماندار شهرستان رزن گفت: به مناسبت دهه فجر 103 پروژه عمرانی، خدماتی و كشاورزی در شهرستان رزن بهره‌برداری و كلنگ‌زنی خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رزن سیدرضا سلامتی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان با بیان اینکه امسال جشن 40 سالگی انقلاب را برگزار خواهیم کرد اظهار کرد: اگر امروز عزت، پیشرفت و اقتداری در دنیا داریم، مرهون تدابیر رهبر کبیر انقلاب، مقام معظم رهبری و خون شهدا، ایثارگران، جانبازان و مقاومت ملت همیشه در صحنه است.

وی با اشاره به اینکه ما در سطح کشور، استان و شهرستان از وحدت بی‌نظیری برخوردار هستیم و باید برای هماهنگی بیشتر تلاش کنیم گفت: یکی از عمده‌ترین استراتژی‌های کشورمان اتحاد بین مسوولان و مردم است که این مهم موضوع موجب ناامیدی دشمنان انقلاب اسلامی شده است.

فرماندار شهرستان رزن افزود: ویترینی از عملکرد 40 ساله نظام فارغ از اینکه در چه دولتی بوده است در زیرساخت‌ها، خدمات و ساختار اداری باید در هر دستگاهی ایجاد و در معرض دید مردم قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه عملکرد نظام و ایجاد تحولات در حوزه‌های مختلف در سطح شهرستان و استان قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین دستاوردهایی که انقلاب اسلامی داشته، کاهش فاصله بین شهرها و روستاها از نظر برخورداری از امکانات است.

سلامتی با اشاره به اینکه در شهرستان رزن روستای فاقد آب آشامیدنی و برق نداریم تاکید کرد: بعد از انقلاب تلاش‌های بسیار زیادی صورت گرفته تا خدمت‌رسانی به روستاها انجام شود.

 وی اظهار کرد: ما باید تلاش کنیم خدمت به مردم در شأن آنها باشد، ادارات باید در برابر مطالبات مردم در حدود و اختیارات و امکانات پاسخگو باشند.

فرماندار رزن با بیان اینکه یکی از اهداف انقلاب ما این است که مسوولان باید مردمی باشند و خود را از مردم بدانند  ادامه داد: میز خدمتی که در ادارات فعال شده یکی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در راستای خدمت‌رسانی مطلوب‌تر به مردم است.

وی یکی از مهمترین اقدامات شهرستان رزن را تدوین سند جامع روستایی عنوان کرد و گفت: سند جامع روستایی در پیشرفت و آبادانی روستاها و مدیریت بحران نقش کلیدی و بسزایی خواهد داشت و از طرفی تخصیص اعتبارات به روستاها و چگونگی هزینه‌کرد این اعتبارات بر اساس این سند، هدفمند خواهد بود.

سلامتی گفت: تشکیل پنجره واحد سرمایه‌گذاری شهرستان رزن برای نخستین بار در استان از دیگر اقدامات شاخص این شهرستان است.

وی ادامه داد: پنجره واحد سرمایه‌گذاری برای تسهیل فعالیت و حمایت از سرمایه‌گذاران در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید راه اندازی شده تا تمام فرایند دریافت مجوز و پیگیری در یک محل با کمترین زمان انجام شود.

عملیات اجرایی 2 باب خانه امید در رزن آغاز می‌شود

فرماندار رزن از بهره‌برداری و کلنگ‌زنی 103 پروژه عمرانی، خدماتی، رفاهی و کشاورزی به مناسبت دهه فجر در رزن خبر داد و گفت: این میزان پروژه با اعتباری بالغ بر 43 میلیارد و 340 میلیون تومان به بهره‌برداری رسیده و یا عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به پروژه‌های قابل افتتاح در شهرستان رزن گفت: از این تعداد 89 پروژه با 41 میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید که با افتتاح این پروژه‌ها برای 357 نفر شغل ایجاد خواهد شد.

سلامتی ادامه داد: همچنین عملیات اجرایی 14 پروژه با 4 میلیارد و 340 میلیون تومان در دهه فجر امسال آغاز خواهد شد که تکمیل این پروژه اشتغال 24 نفر را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: مخابرات رزن با 25 طرح، شهرداری دمق با 11 طرح، جهاد کشاورزی با هفت طرح، دامپزشکی با پنج طرح، منابع طبیعی با پنج طرح، نوسازی مدارس با چهار طرح، شهرداری قروه درجزین با سه طرح، آبفا با سه طرح، شهرداری کرفس با دو طرح، بنیاد مسکن با دو طرح و فنی و حرفه‌ای نیز با دو طرح بیشترین طرح های افتتاحی را خواهند داشت.

فرماندار رزن خاطرنشان کرد: از نظر ریالی هم آبفا با 9 میلیارد تومان، جهاد کشاورزی با 5.2 میلیارد تومان، منابع طبیعی با 2 میلیارد و 300 میلیون تومان، مخابرات با 2 میلیارد تومان، شهرداری دمق با 2 میلیارد تومان بیشترین پروژه‌های قابل بهره‌برداری را به خود اختصاص داده‌اند.

وی از کلنگ‌زنی دو خانه امید در شهرهای قروه درجزین و رزن خبر داد و افزود: این  دو خانه امید از مصوبات سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شهرستان رزن است که برای ساخت هر کدام از این پروژه‌ها بیش از یک‌میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن