آخرین اخبار

تاریخ : 17. اسفند 1397 - 11:21   |   کد مطلب: 26184
نماینده مردم شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی گفت: بخش‌های غیر دولتی که از بودجه عمومی کشور استفاده کرده و نظارتی نیز بر آنها نیست بر اقتصاد کشور اثر سوء دارند.

حسن لطفی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که اقتصاد کشور را دچار مشکل کرده بحث نقدینگی است اظهار کرد:‌ تا زمانی که دولت متولی بنگاه‌های اقتصادی است و بخش خصوصی فعال نشده است این مشکلات ادامه دارد.

وی بخش غیر دولتی که هیچ نظارتی بر آن وجود ندارد را نیز از دیگر دلایل مهم مشکلات اقتصادی کشور دانست و افزود: همه بخش‌ها که از بودجه عمومی کشور استفاده کرده و بنگاه‌داری می‌کنند این مشکلات را به وجود آوردند.

نماینده مردم رزن در خانه ملت با بیان اینکه میزان نقدینگی کشور نیز بسیار زیاد است تصریح کرد: پول دست مردم زیاد است و بنگاه‌های اقتصادی نیز در دست دولت است که در بازار نوسان ایجاد می‌کند.

وی با اشاره به اینکه چطور دولت می‌تواند بر خود نظارت کند ادامه داد: دولت امکان کنترل بر دستگاه‌های زیر نظر خود را ندارد.

لطفی با بیان اینکه نقدینگی موجود در بازار نیز هر روز با اقبال به یک بخش باعث گرانی آن می‌شود خاطرنشان کرد: مردم به این همه خودرو نیاز ندارند که ثبت نام کردند بلکه به دنبال حفظ ارزش پول خود هستند.

وی با اشاره به اینکه این اتفاقات باعث آسیب رساندن به اقتصاد کشور می‌شود گفت: دولت در مرحله اول باید نقدینگی را کنترل کند و در مرحله دوم بنگاه‌داری را به بخش خصوصی واقعی واگذار کند.

نماینده مردم رزن در مجلس با بیان اینکه یکی از مشکلات ما بخش غیردولتی است که یک حکومت برای خود شده است اظهار کرد: این مشکلات صرفاً به دولت فعلی بازنمی‌گردد و از گذشته تاکنون انباشته شده است.

وی تأکید کرد: وقتی مردم مطمئن باشند که ارزش پول آن‌ها پایین نمی‌آید به خرید خودرو روی نمی‌آورند و خودروسازان نیز بهانه واهی برای گران کردن خودرو ندارند.

انتهای پیام/89033/ 20/ق

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن