آخرین اخبار

تاریخ : 17. اسفند 1397 - 11:28   |   کد مطلب: 26185
سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رزن گفت: امسال بيش از 13 ميليارد و 400 ميليون تومان تسهيلات به واحدهای توليدی شهرستان رزن پرداخت شده است.

محمد سهیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رزن یکی از برنامه‌های اداره صنعت، معدن و تجارت را حمایت از تولیدکنندگان و پرداخت تسهیلات عنوان کرد و اظهار کرد: از ابتدای سال در پنج حوزه تسهیلات از طریق اداره صنعت، معدن و تجارت به متقاضیان پرداخت شده است.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات توسعه روستایی افزود: 46 طرح برای دریافت تسهیلات توسعه روستایی به بانک‌های عامل معرفی شده که از این تعداد 16 طرح با اعتباری بالغ بر یک‌میلیارد و 822  میلیون تومان موفق به دریافت تسهیلات شدند.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رزن ادامه داد: 19 نفر از متقاضیان انصراف داده‌اند، 11 طرح دیگر هم در بانک‌های عامل در دست اقدام است.

وی خاطرنشان کرد: اشتغال ایجاد شده در پرداخت تسهیلات توسعه روستای در حوزه صنعت و معدن 76 نفر است.

سهیلی تعداد متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال فراگیر را 11 نفر اعلام کرد و گفت: از این تعداد تسهیلات 6 طرح با مبلغ 11 میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی افزود: از این تعداد طرح دو نفر از متقاضیان انصراف داده و سه طرح دیگر نیز در دست اقدام است.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رزن با اشاره به پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به متقاضیان در حوزه صنعت و معدن اظهار کرد: 80 طرح نیز برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی به بانک‌های عامل معرفی شدند که از این تعداد برای 33 طرح با 179 میلیون تومان با اشتغال 33 نفر تسهیلات پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه تسهیلات 47 طرح دیگر نیز در مراحل اقدام است، از پرداخت تسهیلات پشتیبان برای سه طرح  با اشتغال 24 نفر خبر داد و گفت: از ابتدای سال 84 مجوز پشتیبان و مستقل مشاغل خانگی صادر شده است.

سهیلی اظهار کرد: از ابتدای سال برای 242 نفر در بخش صنعت و تجارت شغل ایجاد شده و در سامانه اشتغال رصد ثبت شده است.

وی تعداد واحدهای تولیدی صنعتی فعال دارای پروانه بهره‌برداری را 45 واحد عنوان کرد و گفت: تعداد 23 معدن فعال با اشتغال 201 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در شهرستان رزن در حال فعالیت است.

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان رزن خاطرنشان کرد: مهمترین واحدهای تولیدی شهرستان سیمان هگمتان، سیمان اکباتان، قطعه‌سازان، بخاری هوشمند شوکت، الکترونیک رایان نیک، فرآورده‌های غذایی بینارزن، رزن صاف و رخشان آرد است.

وی مهمترین مشکلات واحد های صنعتی را نوسان قیمت ارز و مشکلات تامین مواد اولیه، تحریم‌های ظالمانه و رکود بازار عنوان کرد و گفت: با پیگیری مسوولان شهرستان در خصوص ایجاد خوشه صنعتی موزاییک‌سازی و قطعات لاستیک‌سازی در روستاهای ورقستان و ماهنیان هستیم.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن