آخرین اخبار

تاریخ : 17. اسفند 1397 - 11:38   |   کد مطلب: 26188
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رزن گفت: از ابتدای سال 500 مورد بازرسی از شرکت‌های مشمول قانون کار در شهرستان رزن انجام شده است.

ایوب سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رزن اظهار کرد: در طول سال جاری 500 مورد بازرسی ادواری و موردی از شرکت های مشمول قانون کار شهرستان رزن به عمل آمده است.

وی گفت: در راستای شناسایی اتباع بیگانه غیر مجاز تعداد 75 مورد بازرسی انجام شده که منجر به دستگیری تعدادی اتباع افغانستانی و معرفی کارفرمایان متخلف به مراجع قضایی شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رزن گفت:در واحد بیمه بیکاری این اداره از بین 143 نفر مراجعه‌کننده  133 نفر پس از برگزاری جلسات مشترک با سازمان تامین اجتماعی شهرستان برای برقراری بیمه بیکاری معرفی شدند و از مزایای قانونی آن استفاده کردند.

وی افزود: در حال حاضر در شهرستان رزن 150 نفر مقرری‌بگیر وجود دارد که از این تعداد 64 نفر برای آموزش و کسب مهارت به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان معرفی شده است.

سلطانی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون توسط دستگاه‌های اجرایی برای یک‌هزار و 386 نفر به عنوان اشتغال جدید در سامانه رصد ثبت شده‌ است گفت: شهرستان رزن مقام دوم استان را در ایجاد اشتغال و ثبت در سامانه رصد دارد.

وی افزود: با توجه به شروع طرح کارورزی و برقراری مشوق های بیمه‌ای کارفرمایی در سال جدید برای جذب فارغ‌التحصیلان دانشگاهی بستر مناسبی برای اشتغال این قشر از افراد جویای کار فراهم شده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان رزن خاطرنشان کرد: افراد متقاضی و واحدهای پذیرنده برای استفاده از طرح کارورزی می‌توانند از طریق سامانه karvarzi.mcls.gov.ir و کارفرمایان متقاضی استفاده از مشوق‌های بیمه‌ای می‌توانند از طریق کاریابی های سطح شهرستان نسبت به جذب افراد جدید اقدام کنند.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن