آخرین اخبار

تاریخ : 4. ارديبهشت 1398 - 16:59   |   کد مطلب: 26258
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه سطح رفاه کارتن خواب‌های تهران از کپرنشین‌های مناطق کشور بالاتر است، گفت: انتقال پایتخت راهکار رفع مشکلات تهران نیست و نیاز است هزینه انتقال صرف تامین زیرساخت ها در شهرهای محروم و اصلاح ساختار اداری شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، افزود: به طور قطع اگر اطلاعات و داده های دقیق و برنامه ریزی منسجم و مناسبی داشته باشیم در تمامی زمینه ها می توان موفق بود؛ متاسفانه به دلیل نبود اطلاعات و داده های مناسب امکانات در پایتخت متمرکز شده است.

انتقال پایتخت راهکار رفع مشکلات بیشمار تهران نیست

وی با تاکید بر اینکه انتقال پایتخت راهکار رفع مشکلات بیشمار تهران نیست، تصریح کرد: باید از تمرکز بیش از حد امکانات و بودجه در پایتخت جلوگیری کنیم در این رابطه اگر به دنبال نحوه اداره درست کشور و تمرکززدایی هستیم باید اصلاح برنامه ریزی ها در سطح استانی در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اگر حقوق و مزایای افراد به درستی پرداخت شود هیچ گونه ضرورتی ندارد که برای پیگیری مطالبات و رفع مشکلات خود به پایتخت سفر کنند بنابراین برای رفع مشکلات این چنینی باید تامین زیرساخت ها در تمامی مناطق مورد توجه قرار گیرد.

لطفی در مخالفت با انتقال پایتخت، گفت: به طور قطع اگر زیرساخت های ارائه خدمت به مردم در تمامی شهرستان ها و استان ها فراهم شود هیچ گونه نیازی به انتقال پایتخت نخواهد بود و تحقق این اقدام هیچ گونه تاثیری در کاهش مهاجرت ها نیز نخواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: در حال حاضر که زیرساخت ها برای جلوگیری از مهاجرت به کلانشهرها به ویژه پایتخت فراهم نیست نیاز است مبلغ و بودجه ای که برای انتقال پایتخت باید پیش بینی شود را در مسیر تامین زیرساخت ها، ارائه خدمات بهتر به مردم و اصلاح ساختار اداری کشور هزینه کنیم و به توزیع عادلانه ثروت و امکانات نیز توجه جدی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در صورتی که انتقال پایتخت تحقق یابد باز هم شاهد افزایش مهاجرت مردم به پایتخت جدید خواهیم بود و باید برای رفع تمرکز زدایی آن چاره اندیشی کنیم بنابراین به جای ورود به چنین راهکارهای موقت باید به دنبال تامین زیرساخت های اقتصادی، تفریحی و آموزشی در مناطق محروم کشور باشیم.

منشا 80 درصد مشکلات کشور داخلی است

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه منشا 80 درصد مشکلات کشور داخلی است، تصریح کرد: تنها 20 درصد مشکلات ناشی از تحریم ها است؛ به طور قطع تا زمانی که برنامه ریزی و آمار دقیقی نداشته باشیم ساختار مدیریت ناقص شکل می گیرد و مشکلات سرباز می زند.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن