آخرین اخبار

تاریخ : 5. ارديبهشت 1398 - 17:45   |   کد مطلب: 26261
نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: دومین معضل کشور کسب ثروت بدون زحمت است جامعه جوان کشور تلاش می‌کنند بدون زحمت صاحب ثروت شوند تن به کارسخت نمی‌دهند همچنین سومین عامل که موجب گرانی شده تجارت بدون اخلاق است زمانی همه کسبه اعتقاد داشتند نباید احتکار، کم فروشی یا گران فروشی کنند ولی امشب کسی که می‌خوابد به فکر این است به چه نحوی کم فروشی کند که بتواند ثروت بیشتری جمع‌ کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، حسن لطفی ظهر امروز در گردهمایی دبیران سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان و هیأت‌های ورزشی با وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه امکانات ورزشی در استان‌های کشور عادلانه توزیع شود اظهار کرد: جوانان با آموزش و آگاهی با جهل مبارزه می‌کنند و با کار و تلاش نیز با فقر و تنگدستی.

وی با اشاه به اینکه با وجود دستاوردهای بی‌نظیر در حوزه‌های مختلف امروز  آفاتی نیز دامن جامعه را گرفته است افزود: نخستین آفتی که دامن جامعه را گرفته است سیاست بدون شرافت است که باعث کند شدن شتاب توسعه کشور می‌شود.

نماینده مردم رزن در مجلس با بیان اینکه تخریب علیه دولت و یا نمایندگان و نادیده گرفتن اقدامات انجام شده نتیجه این آفت است تصریح کرد: دومین آسیبی که جامعه را در برگرفته دنبال کردن ثروت بدون زحمت است به طوری که جوانان سعی می‌کند بدون زحمت ثروتمند شود و تمایلی به کار سخت ندارد و همین موضوع به بیکاری دامن می‌زند.

وی تجارت بدون اخلاق را نیز سومین آفت امروز جامعه دانست و ادامه داد: زمانی اصناف و بازاریان اعتقاد داشتند نباید کم‌فروشی، گرانفروشی، احتکار و یا حتی کمترین تخطی در اصول معامله انجام شود به طوری که بازاریان «مکاسب» می‌خواندند اما امروز برخی از افراد تنها به دنبال سوء استفاده از شرایط فعلی هستند.

لطفی با تأکید بر اینکه  لذت بدون وجدان چهارمین آفت جامعه است خاطرنشان کرد: علم بدون انسانیت نیز آفت دیگری است که جامعه به آن مبتلاست به طوری که برخی افراد برای کوچکترین مشورت هم تقاضای پول می‌کنند.

وی از دانش بدون شخصیت به عنوان آفت دیگری از جامعه خبر داد و گفت: برخی پزشکان به خاطر مبلغ اندکی بیمار خود را جراحی نمی‌کنند در حالی که این مسائل جایی در جامعه اسلامی ندارد.

نماینده مردم رزن در مجلس با اشاره به اینکه امروز با  آفتی به عنوان عبادت بدون ایثار در جامعه مواجه هستیم اظهار کرد: این آفت‌ها دامن جامعه را گرفته است که باید در راستای برطرف کردن آن گام برداشت.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن