آخرین اخبار

تاریخ : 21. ارديبهشت 1398 - 18:39   |   کد مطلب: 26286
معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان با تأكيد بر لزوم تقويت مراکز ماده 15 در همدان گفت: رفع کمبودهای مراکز ماده 16 در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، مصطفی آزادبخت پیش از ظهر امروز در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، با اشاره به بیانیه شورای عالی امنیت ملی در رابطه با عهدشکنی آمریکا و فرصت‌سوزی اروپایی‌ اظهار کرد: سیاست کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ثابت کرده در مسیر حمایت از مظلومان و مقابله با جهانخواران و مستکبران پیش می‌رود.

وی با بیان اینکه این سیاست کلان مورد پسند استکبار و صیونیست‌ها نیست به همین خاطر هر روز به دنبال جوسازی و ایجاد تنش برای ایران است گفت: بیانیه شورای عالی امنیت ملی جواب قاطع به این زیاده‌خواهی‌هاست.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان بیان کرد: مردم ایران همواره پشتیبان سیاست‌های نظام هستند و روز گذشته نیز با حضور خود در راهپیمایی حمایت خود را از بیانیه شورای عالی امنیت ملی نشان دادند.

وی در ادامه با بیان اینکه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان از انسجام خوبی برخوردار است افزود: این انسجام را باید جدی‌تر کنیم و تمام کمیته‌ها به ویژه سمن‌ها، اصحاب رسانه و صدا و سیما حضور پررنگ‌تری در برنامه‌ها داشته باشند.

آزادبخت با تأکید بر اینکه دشمن به دنبال ناتوان کردن ملت ایران است تصریح کرد: مبارزه و پیشگیری از اعتیاد کار بسیار مهم و حساسی است، افراد سودجو نیز در راستای اهداف دشمن در حوزه اعتیاد نقش ایفا می‌کنند.

وی با بیان اینکه موضوع اعتیاد نقشه استکبار است که ملت‌های بیدار را زمین‌گیر کند ادامه داد: باید در حوزه پیشگیری و مبارزه با اعتیاد به‌روز باشیم و در خصوص مواد مخدر جدید از جمله «گل» نیز باید روشنگری شود.

معاون سیاسی ـ امنیتی استاندار همدان خاطرنشان کرد: باید به موضوع مبارزه با مواد مخدر حرفه‌ای ورود کنیم؛ جای یک سایت در امر مبارزه و پیشگیری از اعتیاد که همواره به‌روز شود، در فضای مجازی خالی است.

وی خواستار فعالیت ویژه در حوزه فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد شد و گفت: اجتماعی کردن امر مبارزه با مواد مخدر و پیشگیری از اعتیاد می‌تواند موثر باشد؛ در بحث پیشگیری با ورود سمن‌ها و مردم باید جدی ورود کرد.

آزادبخت با تأکید بر پیشگیری در مراکز آموزشی و جدیت بیشتر در جمع‌آوری معتادان متجاهر اظهار کرد: هرچه مراکز ماده 15 تقویت شود تأثیرگذاری بیشتری خواهد داشت؛ رفع کمبودهای مراکز ماده 16 نیز در دستور کار قرار گیرد، راه‌اندازی  مرکز ماده 16 نهاوند با جدیت دنبال شود.

دشتکی: مقابله با آسیب‌های اجتماعی با رویکرد همگانی دنبال شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان نیز بیان کرد: اگر به مقابله با آسیب‌های اجتماعی با رویکرد اجتماعی‌سازی نگاه نکنیم طی چند سال آینده امکان برخورد حکومتی در این خصوص نخواهد بود و نمی‌توانیم نتیجه بگیریم.

حجت‌الاسلام علی دشتکی با تأکید بر اینکه باید در عمل به اجتماعی‌سازی آسیب‌های اجتماعی بپردازیم افزود: باید مراکز ماده 15 را به منظور مبارزه با مواد مخدر تقویت کنیم؛ هرچه نظارت عمومی بیشتر باشد بازگشت به اعتیاد کمتر است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز تصریح کرد: 146 مرکز درمان سوء مصرف مواد مخدر استان به مددجویان خدمات ارائه می‌کنند که 85 مرکز در شهرستان همدان فعال است.

ابراهیم جلیلی با اشاره به برنامه‌های سال 98، گفت: رتبه‌بندی مراکز و تشدید بازدید از مراکز از برنامه‌ها در سال جاری است.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن