آخرین اخبار

تاریخ : 21. ارديبهشت 1398 - 18:39   |   کد مطلب: 26287
مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) همدان گفت: از سال 92 تا کنون توسط بسیج سازندگی 4 هزار و 524 کارگاه اقتصادی با اشتغالزایی برای 9 هزار و 64 نفر ایجاد شده که برای سال 98 نیز ایجاد یک‌هزار کارگاه اقتصادی در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، علی قراباغی ظهر امروز در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه همدان اظهار کرد: مقام معظم رهبری از همه خواستند بر روی بیانیه گام دوم انقلاب متمرکز شوند و آن را پیش ببرند.

وی با بیان اینکه این بیانیه بر اساس اصول قرآنی بنا نهاده شده است، «معنویت» را گمشده جهان متمدن امروزی دانست و ادامه داد: بنابر فرموده مقام معظم رهبری اخلاق و معنویت نیاز امروز جامعه است و نبود آن با وجود برخورداری‌های مادی جهنمی بیش نخواهد بود.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اشاره به سالروز تأسیس بسیج سازندگی تصریح کرد: بسیج نقش اساسی در دستاوردهای علمی و فنی و مقابله با بحران‌ها دارد.

وی با بیان اینکه سازمان بسیج سازندگی 17 اردیبهشت سال 79 با توجه به نیازهای جدید در جامعه ایجاد شد ادامه داد: بسیج سازندگی بازوی محرومیت‌زدایی است که وجود آن در جامعه بسیار احساس می‌شود.

قراباغی با اشاره به اینکه جامعه هدف بسیج سازندگی جامعه روستایی و محروم است خاطرنشان کرد: امنیت غذایی جامعه به روستا بستگی دارد و خدمت به محرومان نیز یک وظیفه الهی است.

وی با بیان اینکه اعتبارات پروژه‌های محرومیت‌زدایی در سال گذشته 36 میلیارد ریال  بوده است گفت: 45 هزار و 907 نفر از این خدمات بهره‌ بردند.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان اظهار کرد: در سال جدید یک‌هزار و 40 پروژه محرومیت‌زدایی در 28 عنوان در سطح استان تعریف شده است.

وی با بیان اینکه مهمترین ویژگی  این پروژه‌ها مشارکت بسیج، مردم و مشارکت مسؤولان است افزود: بخشی از پروژه‌های بسیج سازندگی نیز در راستای اقتصاد مقاومتی است که اهمیت آن  بر کسی پوشیده نیست.

قراباغی در ادامه با اشاره به اینکه مردمی کردن مدیریت جنگ در هشت سال دفاع مقدس تمام نقشه‌های دشمن را نقش بر آب کرد تصریح کرد: با این تفاسیر مشکلات اقتصادی را نیز می‌توان با ورود مردم برطرف کرد.

وی با بیان اینکه راه حل مشکلات اقتصادی زانو زدن برابر دشمن نیست ادامه داد: از سال 92 تا کنون توسط بسیج سازندگی 4 هزار و 524 کارگاه اقتصادی با اشتغالزایی برای 9 هزار و 64 نفر ایجاد شده که برای سال 98 نیز ایجاد یک‌هزار کارگاه اقتصادی در دستور کار قرار گرفته است.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اشاره به 15 هزار نفراردو در سال 97 اردوی جهادی برگزار شده است  خاطرنشان کرد: این اردوها 107 هزار نفرروز را شامل می‌شود و بخشی از پروژه‌های عمرانی توسط این افراد انجام شد.

وی با بیان اینکه یک‌هزار و 137 گروه جهادی در استان سازماندهی شده و برای سال 98 به  1321 گروه جهادی می‌رسد گفت: در سال جاری در قالب اردوهای جهادی 61 هزار و 200 نفراردو با رشد 400 درصدی در نظر گرفته شده است.

قراباغی با بیان اینکه برگزاری 55 میز خدمت نیز در نظر گرفته شده تا مدیران دستگا‌ه‌ها در روستاها و مناطق محروم حاضر شوند اظهار کرد: 8 هزار و 200 ساعت شیفت ایثار برای سال 98 تعریف شده است.

وی در تشریح اقدامات انجام شده در جریان سیل توسط بسیج سازندگی افزود: 500 میلیون تومان کمک نقدی و 6 میلیارد تومان نیز کمک غیرنقدی به سیل‌زدگان ارسال شده است.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان تصریح کرد: طرح جهاد همبستگی توسط بسیج برای بازسازی 20 هزار منزل تخریب شده تعریف شده که سهم استان همدان 500 واحد است که توسط یک‌هزار و 500 مسجد ساخته می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن