آخرین اخبار

تاریخ : 14. خرداد 1398 - 10:52   |   کد مطلب: 26375
همدان - امام جمعه همدان گفت: مطالعه کتاب‌های اخلاقی امام (ره) موضوع مهمی است که مورد غفلت جامعه واقع شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله حبیب الله شعبانی موثقی شامگاه دوشنبه در مراسم بزرگداشت سی‌امین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) با بیان اینکه امام (ره) شخصیت کم نظیری است که نمونه آن را کمتر دیده‌ایم، گفت: بیشتر با شخصیت سیاسی ایشان آشنا هستیم در حالی که علم بسیاری هم داشتند.

آیت الله شعبانی با بیان اینکه امام (ره) کتاب‌های بسیاری دارند که جوان‌ها می‌توانند از آن بهره ببرند، گفت: امام (ره) در بعد اخلاق، فقه، اصول و عرفان نیز تالیفاتی دارند که برخی از آنها انسان‌ساز است.

وی با اشاره به اینکه در مطالعه تالیفات ایشان متوجه عظمت شخصیت علمی امام (ره) می‌شویم، عنوان کرد: اگر چه امروز جامعه از اندیشه‌های سیاسی امام (ره) استفاده می‌کند اما از اندیشه اخلاقی و علمی ایشان غافل است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه امام (ره) پیش از آنکه وارد عرصه سیاست شده و یک شخصیت سیاسی باشد یک عالم و استاد اخلاق است، اظهار داشت: مطالعه کتاب‌های اخلاقی امام (ره) موضوع مهمی که مورد غفلت جامعه واقع شده است.

وی با تاکید بر اینکه آرمان‌ها و اندیشه‌های بلند امام (ره) باید در جامعه ساری و جاری باشد، عنوان کرد: امام (ره) همه هستی را محضر خدا می‌دانست به همین دلیل اگر با آمریکا مبارزه می‌کرد به دلیل عارف بودنش بود و اگر می‌بینید امروز کسانی هستند که در مقابل آمریکا کوتاه می‌آیند و یا از آنها می‌ترسند، برای این است که عارف نیستند و دست قدرت خدا را در عالم احساس نمی‌کنند.

آیت الله شعبانی با تاکید بر اینکه امام (ره) فردی اسلام شناس، بی نظیر، شجاع و دارای نگاه نافذی بود، عنوان کرد: امام (ره) هم در زمان طاغوت و هم پس از پیروزی انقلاب اسلامی با وجود اینکه دیگران ایشان را نهی می‌کردند، به تکلیف خود عمل کردند.

وی اظهار داشت: اندیشه‌های سیاسی امام (ره) مهم‌ترین وجه تمایز ایشان با بسیاری دیگر از علماست و همان عارفی است که اندیشه‌های والای سیاسی اسلام مانند ولایت پذیری را وارد جامعه کرد.

کد خبر

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن