آخرین اخبار

تاریخ : 15. خرداد 1398 - 11:02   |   کد مطلب: 26381
مسئول ستاد مردمی اعتکاف استان همدان از افزایش 10 درصدی معتکفان در رمضان 98 خبر داد و گفت: اعتکاف ماه رمضان امسال در 14 مسجد استان همدان برگزار شد.

مهدی صلواتیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به اینکه اعتکاف ماه رمضان در 14 مسجد در سطح استان برگزار شد اظهار کرد: 4 مسجد در کبودراهنگ، دو مسجد در ملایر و مساجدی در همدان، جورقان، مهاجران، تویسرکان، لاله‌جین و رزن اعتکاف ماه رمضان امسال را برگزار کردند.

وی به تشریح برنامه‌های فرهنگی اعتکاف پرداخت و ادامه داد: برنامه‌ها شامل محافل انس با موضوع گام دوم انقلاب و مهدویت، ولایت فقیه، سبک زندگی اسلامی، پاسخ به شبهات، احکام، بصیرت‌افزایی، فرقه‌های نوظهور و فرقه‌گرایی و برنامه شب‌های قدر بود.

مسئول ستاد مردمی اعتکاف استان همدان به افزایش 10 درصدی معتکفان در رمضان 98 اشاره کرد و گفت: 170 تا 220 محفل انس با موضوعات مختلف در 14 مسجد برگزار شده و مراسم عصری با شهدا با حضور رزمندگان دفاع مقدس و تفسیر قرآن کریم نیز در برخی از مساجد برگزار شد.

وی با بیان اینکه در ماه رمضان امسال مسجد جامع همدان سه دوره سه روزه اعتکاف برگزار کرد افزود: در اعتکاف امسال با وجود تقارن امتحانات دانشجویان و دانش‌آموزان استقبال خوب بود و رضایت مردمی را شاهد بودیم.

صلواتیان با بیان اینکه متکفان آخرین دوره اعتکاف رمضان شب گذشته آغاز شده و تا 29 ماه مبارک رمضان ادامه دارد گفت: سه پنجم اعتکاف امسال را بانوان و دو پنجم را آقایان تشکیل دادند.

وی ضمن تأکید بر اینکه مسئولان در زمینه فرهنگی اعتکاف گام‌های موثری برداند افزود: بودجه فرهنگی برای اعتکاف ضروری است و اوقاف نیز زیرساخت‌های لازم را فراهم کند.

مسئول ستاد مردمی اعتکاف استان همدان با بیان اینکه مسجد جورقان اکنون نیازمند تجهیز و ساماندهی است افزود: چشمه‌های سرویس‌ بهداشتی مسجد جورقان جوابگو برای شرکت‌کنندگان اعتکاف نیست و از اوقاف می‌خواهیم نسبت به تامین زیرساخت مساجد اقدام کنند.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن