آخرین اخبار

تاریخ : 31. خرداد 1398 - 12:40   |   کد مطلب: 26414
اقتصاد ایران: رزن - رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان رزن از تشکیل انجمن تخصصی میراث فرهنگی این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، شهروز کهیایی پیش از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه انجمن تخصصی میراث فرهنگی از اشخاص حقیقی و نهاد حقوقی به عنوان حلقه ارتباطی مردم و گردشگران با نهادهای مرتبط با گردشگری تشکیل شده، افزود: این انجمن در راستای شناسایی، حفظ، نگهداری و معرفی آثار تاریخی، رشته های صنایع دستی، معرفی جاذبه های گردشگری و بوم گردی شهرستان رزن و قروه درگزین فعالیت خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: اعضای انجمن تخصصی میراث فرهنگی در حفاظت و پاسداری از حریم مواریث میراث فرهنگی و مراقبت و نگهداری از آثار و ابینه اشیا باستانی و محوطه های تاریخی، ترویج و آموزش صنایع دستی همکاری لازم با اداره میراث فرهنگی خواهند داشت.

رئیس اداره میراث فرهنگی رزن افزود: با توجه به ظرفیت های گردشگری در شهرستان رزن و قروه درجزین شناسایی و معرفی سرمایه گذاران بخش خصوصی از جمله اهداف بوده و این اداره آمادگی کامل خود را در راستای همکاری با بخش خصوصی برای فراهم کردن زیر ساخت های اولیه مورد نظر ایجاد تاسیسات گردشگری دارد.

وی تصریح کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته علاقه‌مندان در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی در حال تشکیل سمن‌هایی هستند که فعالیت این گروه‌ها سبب تقویت حوزه گردشگری و صنایع دستی شهرستان می‌شود.

وی گفت: سمن‌ها به علت اینکه بر پایه روحیه داوطلبانه، نقد صادقانه و دانش محوری متکی هستند می‌توانند نقش مهمی در راستای اهداف سازمان‌ها داشته باشند.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن