آخرین اخبار

تاریخ : 15. تير 1398 - 6:41   |   کد مطلب: 26464
مدیر حج و زیارت استان همدان گفت: از استان همدان ۳ هزار نفر در قالب ۲۰ کاروان امسال به حج خواهند رفت.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محسن ساغرچی ظهر جمعه در خطبه های پیش از نمازجمعه شهر همدان، با اشاره به فرارسیدن هفته حج اظهار کرد: در خطبه ۴۷ نهج البلاغه امام علی(ع) درباره حج می فرمایند؛ خدارا خدارا اگر خانه خدارا ترک کنید مهلت داده نمی شوید و این نشان از اهمیت حج در اسلام و منظر ائمه دارد.
وی بابیان اینکه حج برگزار شده باید به چه نوعی باشد، افزود: به برکت خون شهدا و جمهوری اسلامی در چهل سال اخیر حج ابراهیمی برگزار شده که به برکت رهبری مقتدر کشورما بوده است.
مدیر حج و زیارت استان همدان بااشاره به فرمایشات امام راحل درباره فواید حج، عنوان کرد: امروز می بینیم که آمریکا با همه قوا و قدرت در دنیا حکمرانی می کند اما سپاه با تجهیزات خود آمریکا را از پای درآورده و امام راحل چندسال پیش این مساله را پیش بینی کرده بودند.
وی ادامه داد: سازمان حج و زیارت به عنوان مسئول برگزاری حج جمهوری اسلامی قرارداد حج را تنظیم کرده و ایران تنها کشوری بود که بعد از حادثه منا قراردادی منعقد کرد که عربستان موظف شد ابتدا امنیت حجاج را برقرار کند که این امر به برکت وجود رهبری است که با وجود هیچ ارتباط سیاسی با عریستان، قرارداد امنیت را برقرار کرده ایم.
ساغرچی عنوان کرد: مدیران کاروان ها با همکاری بعثه مقام معظم رهبری ۱۲ جلسه آموزشی درباره جلسات شرعی حج برگزار کردند و یک همایش متمرکز برای خادمان، فرهیختگان و مدیران حج منطقه ۷ برگزار شد که ۱۰۰ نفر از مدیران مناطق ۷ در آن شرکت کردند.
وی تاکید کرد: چند توصیه به حجاج داریم که در ابتدا باتوجه به سال رونق تولید و کمک به رفع مشکلات کشور خریدها و سوغاتی ها از ایران خریداری شود و از بازارگردی در مکه جلوگیری شود و در فرصت پیش آمده به عبادت بپردازند.
این مقام مسئول درباره عتبات نیز گفت: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری که اربعین را بزرگترین همایش انسانی قلمداد کردند و سال گذشته با همت مسئولان کنسولگری در همدان ایجاد شد و طی ۲۴ ساعت ویزا صادر و سال گذشته ۳۵ هزار ویزا صادر شد و مقدمات امسال فراهم شده است.
وی تصریح کرد: مردم بدانند که مبلغ ویزا حذف شده اما گذرنامه حذف نشده است.
ساغرچی با بیان اینکه ۷۰ هزار زوار پیش بینی برای سفر اربعین است، تاکید کرد: پروازهای حجاج با پیگیری مسئولان و نمایندگان از همدان برقرار خواهد شد. 
انتهای پیام

 

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن