آخرین اخبار

تاریخ : 16. تير 1398 - 13:49   |   کد مطلب: 26474
استاندار همدان با بیان اینکه به زودی بیمارستان اکباتان، مرکز جامع سرطان، بیمارستان تویسرکان، رزن و فاطمیه به بهره‌برداری می‌رسند، گفت: همدان توانایی تبدیل شدن به قطب پیوند اعضا در کشور را دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، سعید شاهرخی ظهر امروز در شورای اداری استان که با حضور رئیس سازمان محیط زیست کشور برگزار شد، اظهار داشت: استان همدان با وجود مشکلات بسیاری که در کشور وجود دارد همچنان پویایی کامل را دارد به همین دلیل مورد توجه دولت تدبیر و امید قرار گرفته است.

 
وی با بیان این که وحدت، همدلی و مطالبه‌گری یک دست برای توسعه و همچنین توجه دولت به استان سبب پیشرفت ما شده است، ابراز کرد: خوشبختانه نمایندگان استان با پرهیز از هرگونه حاشیه، به دنبال انجام کار و خدمت به مردم هستند به همین دلیل ما توانستیم در برخی مقاطع بودجه استان را در مجلس افزایش دهیم.

استاندار همدان با بیان اینکه امروز  توجهات دولت، استان همدان را تبدیل به یک شاهراه راه‌آهن در کشور شده است، عنوان کرد: با توجه به فعالیت ایستگاه‌های مختلف راه‌آهن در استان که برخی از آنها انجام شده و برخی نیز در حال انجام هستند، مسافران بسیاری از خطوط ریلی همدان برای جابجایی و مسافرت استفاده می‌کنند.

وی با بیان اینکه امروز در حوزه راه آهن با همکاری مسئولان و نمایندگان توانستیم ایستگاه راه آهن مسافران را به داخل شهر منتقل کنیم بدون اینکه آسیبی به محیط زیست وارد شود، تصریح کرد: در بخش راه نیز استان همدان به یک کارگاه بزرگ راه‌سازی تبدیل شده است.

شاهرخی با اشاره به اینکه فرودگاه همدان با داشتن دومین برج بزرگ مراقبت کشور آماده خدمت‌رسانی به مردم است، اظهار داشت: با نظر مساعد معاون رئیس‌جمهور و پیگیری نمایندگان  توانستیم پرواز حجاج استان همدان را پس از 10 سال فعال کنیم.

استاندار همدان درباره وضعیت استان در بخش بهداشت و درمان نیز تصریح کرد: در طول این مدت توانستیم بیش از 6 هزار تخت بیمارستانی را تجهیز کرده و 872 تخت دیگررا نیز در دستور کار قرار دهیم که این اقدامات علاوه بر هزار تختی است که در بودجه استان به آنها اشاره شده است.

وی با اعلام اینکه به زودی بیمارستان اکباتان، مرکز جامع سرطان، بیمارستان تویسرکان، رزن و فاطمیه به بهره‌برداری می‌رسند، گفت: 381 پروژه عمرانی در بخش بهداشت و درمان از سال های گذشته در استان آغاز شده و تا به امروز ادامه یافته است که ظرفیت خوبی را در استان به وجود آورده است.

شاهرخی با تاکید بر اینکه همدان توانایی تبدیل شدن به قطب پیوند اعضا در کشور را دارد، ابراز کرد: ما در بخش گردشگری نیز توانسته‌ایم با برگزاری رویدادهای بین المللی توجه جامعه جهانی را به خود جذب کنیم به همین دلیل به دنبال ثبت اماکن تاریخی خود همچون هگمتانه و نوشیجان هستیم.

وی عنوان کرد: در بخش ورزشی نیز توانستیم با توسعه زیرساخت‌ها،اقدامات خوبی را انجام دهیم به گونه ای که 95 پروژه هم اکنون در دست ساخت است.

استاندار همدان درباره ظرفیت آبی استان نیز گفت: چندین پروژه در دست اقدام بوده که برخی از آنها به بخش خصوصی واگذار شده است هرچند شرکت آب و فاضلاب استان نیز توانسته عملکرد مطلوبی در بین دیگر استان‌ها داشته باشد.

شاهرخی افزود: با وحدت، همدلی و تعهدی که در مجموعه استان وجود دارد و با تکیه بر مدیریت جهادی استان را به یک کارگاه بزرگ تبدیل کرده‌ایم و اگرچه مشکلاتی پیش روست  اما آن را اداره می‌کنیم.

انتهای پیام/ ت

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن