آخرین اخبار

پربیننده ها

تاریخ : 19. تير 1398 - 9:00   |   کد مطلب: 26478
فرماندار رزن گفت: باید الگوگیری های جوانان را جدی بگیریم و سعی در اصلاح الگوها غلط جوانان و نوجوانان داشته باشیم

به گزارش صبح رزن به نقل از خبرگزاری ایسنا از رزن سید رضا سلامتی ظهر امروز در جلسه هماهنگی هفته عفاف و حجاب شهرستان رزن با اشاره به مسائلی که در زمینه ی حجاب وجود دارد اظهارداشت:در حوزه ی تربیتی و عفاف و حجاب اگر با همین شرایط موجود پیش برویم و تغییری ایجاد نکنیم وضعیت به مراتب دشوارتر خواهد شد.
وی عنوان کرد:باید الگوگیری های جوانان را جدی بگیریم و سعی در اصلاح الگوها غلط جوانان و نوجوانان داشته باشیم.
فرماندار رزن با بیان اینکه افراط و تفریط هر دو غلط است ادامه داد:سختگیری خانواده ها در برخی موارد و احیانا بی تفاوتی خانواده زمینه شکلگیری بسیاری از ناهنجاری های جامعه را ایجاد میکند.
سلامتی با اشاره به اینکه  مسئله حجاب و عفاف به هیچ عنوان مختص بانوان نیست و آقایان هم باید به این مسئله توجه داشته باشند گفت:درباره چگونگی حجاب باید به تفاهم برسیم،وحدت نظر همان چیزی است که در اسلام و شرع آمده است که باید عملی شود.
وی با بیان اینکه جوانان ما الگوپذیری سریعی از غرب دارند چرا که ما خود الگویی مناسب به آنها معرفی نمیکنیم افزود:زندگی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه الزهرا(س) الگوی بسیار مناسبی برای جوان است که در این ارتباط باید شخصیت و ویژگی های بارز این دو امام به جوانان و نوجوانان بازگو شود. 
وی با اشاره به نقش خانواده ها  بخصوص پدر و مادر در زمینه شکلگیری الگو ها برای جوانان ادامه داد:توجه به فرزندان خصوصا نوجوانان در عین عدم مقایسه ی آنها باعث میشود تا فرزندان در پذیرش توصیه های والدین خود موفق تر عمل کنند.
فرماندار رزن با عنوان اینکه باید چند نکته را در حوزه عفاف و حجاب در شهرستان رزن مدنظر داشته باشیم خاطرنشانکرد:اولین نکته فرهنگ سازی بر اساس تعریف عملیاتی از حجاب و عفاف باشد و به صورت ذهنی در مورد مسئله حجاب بحث نکنیم.
وی ادامه داد:دومین نکته هم این است که تمام ارگان های شهرستان بهتر است برنامه های  خود را درباره عفاف و حجاب گرد آوری کرده و زمانبندی عملیاتی اجرای آن را تعیین کنند.
 

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن