آخرین اخبار

تاریخ : 24. تير 1398 - 9:15   |   کد مطلب: 26494
- امام جمعه همدان بابیان اینکه مرکز جامع خانواده یک نیاز اساسی برای شهر همدان است، گفت: مهمترین دستاورد شورای فرهنگ عمومی تشکیل بنیاد ستاد صیانت از خانواده است.

به گزارش صبح رزن به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی ظهر یکشنبه در جلسه شورای فرهنگی عمومی استان همدان با بیان اینکه اساسی ترین محور فعالیت‌های فرهنگی شورای فرهنگ عمومی است، گفت: دانش، بینش و گرایش سه بعد اصلی حوزه فرهنگی است.

مشکلات حیطه اقتصادی و سبک زندگی ریشه در فرهنگ دارد

وی با بیان اینکه اصیل‌ترین ابزار برای حفظ جامعه فرهنگ است، اظهار داشت: سبک زندگی مرتبط با موضوع فرهنگ است و امروز مشکلات حیطه اقتصادی و سبک زندگی ریشه در فرهنگ دارد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان در خصوص مباحث فرهنگی نماز جمعه نیز عنوان کرد: ستاد نماز جمعه باید در راستای اهمیت و توجه بیشتر به موضوع نمازجمعه تلاش کند و باید مروج اصلی نماز جمعه در جامعه باشد.

وی به بنیان خانواده نیز اشاره کرد و با بیان اینکه مرکز جامع خانواده یک نیاز اساسی برای شهر همدان است، گفت: مهمترین دستاورد شورا فرهنگ عمومی تشکیل بنیاد ستاد صیانت از خانواده است.

پیوست فرهنگی برای همه اصناف و فعالیت‌های تولیدی در نظر گرفته شود امام جمعه همدان به وضعیت بازار پوشاک نیز اشاره کرد و با بیان اینکه در حوزه پوشاک موجود در بازار باید نظارت بیشتر صورت گیرد، گفت: باید پیوست فرهنگی برای همه اصناف و فعالیت‌های تولیدی در نظر گرفته شود.

استاندار همدان نیز با بیان اینکه تقویت باورهای دینی باعث حل بسیاری از مشکلات فرهنگی در جامعه می‌شود، گفت: شورای فرهنگ عمومی بالاترین مرجع تصمیم‌گیری در حوزه برنامه های فرهنگی است.

سیدسعید شاهرخی با بیان اینکه وظیفه شورای فرهنگ عمومی شناخت و اطلاع رسانی از فعالیت های حوزه فرهنگی استان است، گفت: انقلاب اسلامی ریشه در باورها و اعتقادات فرهنگی دارد و انقلاب ما انقلاب فرهنگی بود.

شاهرخی با بیان اینکه تقویت باورهای دینی باعث حل بسیاری از مشکلات فرهنگی در جامعه می‌شود، اظهار داشت: در بحث اعتبارات استان همدان، نگاه ویژه‌ای به فعالیتهای فرهنگی خواهیم داشت.

بانوان جامعه نیازمند آموزش توسط کارشناسان مجرب هستند

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری همدان نیز در این نشست با بیان اینکه بانوان جامعه نیازمند آموزش توسط کارشناسان مجرب در حوزه بانوان هستند و باید اساتید و مربیانی از حوزه و دانشگاه برای آموزش آنهاداشته باشیم، گفت: در بحث معماری اسلامی باید حریم امنیت خانواده رعایت شود.

ربیعه علیمحمدی اظهار داشت: خانم های ایرانی دارای کرامت و منش اخلاقی هستند و اکثریت هم اینچنین هستند.

کد خبر 4666461

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن