آخرین اخبار

تاریخ : 23. مرداد 1398 - 16:20   |   کد مطلب: 26613
مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان از خرید تضمینی ۱۹۱ هزار و ۸۶۵ تن گندم توسط شبکه تعاونی های روستایی استان همدان خبر داد.

به گزارش صبح رزن ،رضا عباسی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در سال زراعی جاری بیش از ۳۹۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان همدان زیر کشت گندم رفته است، گفت: پیش بینی می‌شود از این میزان ۶۵۰ هزار تن گندم به صورت آبی و دیم برداشت شود.

وی میزان خرید گندم استان همدان که ثبت شده است را تا این لحظه ۳۶۶ هزار و ۶۶۵ تن عنوان کرد و گفت: از این میزان ۱۹۱ هزار و ۸۶۵ تن توسط مراکز خرید تعاوند روستایی استان همدان خریداری شده است.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان گفت: شرایط برای برداشت، خرید و حمل و نقل گندم در استان همدان کاملاً مهیا است و کشاورزان باید به موقع نسبت به برداشت و فروش گندم به کمیسیون‌های خرید اقدام کنند.

عباسی با بیان اینکه ۶۴ مرکز خرید گندم در استان همدان فعال است، گفت: ۴۳ مرکز نیز توسط تعاون روستایی استان همدان فعال شده است.

وی با بیان اینکه از ۴۳ مرکز خرید تضمینی گندم شبکه تعاون روستایی، کبودرآهنگ و رزن هر کدام با ۹ مرکز خرید دارای بیشترین تعداد مراکز خرید است، گفت: فامنین ۵، همدان، اسدآباد و بهار ۴، تویسرکان و ملایر ۳، نهاوند و اتحادیه تعاون روستایی استان نیز هر کدام دارای یک مرکز خرید هستند.

مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان با اشاره به اینکه میزان خرید تضمینی گندم در سال گذشته ۶۲۸ هزار تن بود، اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود بیش از ۶۵۰ هزار تن گندم در سال جاری در استان تولید و ۵۶۶ هزار تن به صورت تضمینی خریداری شود.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن