آخرین اخبار

تاریخ : 8. مهر 1398 - 7:12   |   کد مطلب: 26740
رئیس اداره بهزیستی شهرستان رزن از خدمات رسانی بیش از یک میلیارد تومانی بهزیستی شهرستان به جامعه هدف در سالجاری خبر داد و گفت: شهرستان رزن در سال گذشته 4 میلیارد و 100 میلیون تومان به جامعه هدف سازمان کمک و خدمات ارائه داده است.

به گزارش صبح رزن،اسماعیل رستم‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: این خدمات شامل پرداخت مستمری ماهانه به زنان سرپرست خانوار، افراد دارای معلولیت و پرداخت کمک هزینه تحصیلی شامل دانش آموزی و دانشجویی به فرزندان زنان سرپرست خانوار و افراد دارای معلولیت، کمک هزینه حق پرستاران بیماران ضایعه نخاعی، کمک هزینه مناسب سازی و احداث مسکن و خودرو، کمک هزینه کاشت حلزون، ازدواج و ایاب و ذهاب افراد دارای معلولیت در حال آموزش، اشتغال یا درمان است.

وی با بیان اینکه نگهداری از افراد دارای معلولیت و سالمندان در مراکز دولتی و غیردولتی از خدمات دیگر سازمان بهزیستی است، عنوان کرد: بهزیستی رزن سال 97 رتبه برتر ارائه خدمات در بین ادارات بهزیستی شهرستان های استان را کسب کرده است.

رستم‌خانی خاطرنشان کرد: بهزیستی در 24 مرکز دولتی و غیردولتی در سطح شهرستانهای رزن و درگزین شامل اداره بهزیستی، مرکز اورژانس اجتماعی، مراکز درمان اعتیاد، مراکز مشاوره و مددکاری، مهدهای کودک و مجتمع های خدمات بهزیستی را ارائه می دهد.

وی با اشاره به اینکه بهزیستی رزن به بیش از 19 هزار و 231 نفر به عناوین مختلف خدمات رسانی کرده است، اظهار کرد: به 650 خانواده به صورت مستمر و ماهانه پرداخت مستمری داریم که از ابتدای تیرماه نیز افزایش مستمری افراد دچار بیماری های روحی و روانی که سرپرست خانوار بوده، براساس بُعد خانوار شامل خانواده و فرزندان صورت گرفته است.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان رزن با بیان اینکه در مجموع هزار و 533 نفر از افراد تحت پوشش از افزایش یارانه برخودار شده اند، خاطرنشان کرد: بهزیستی شهرستان رزن در سال 97 بیش از یک میلیارد و 800 میلیون تومان تسهیلات اشتغال به 105 نفر پرداخت کرده است. در سالجاری نیز 6 میلیارد تومان اعتبار اشتغال ابلاغی از بهزیستی استان دارد که به افراد واجد شرایط با اولویت افراد دارای معلولیت زنان سرپرست خانوار و بیماران بهبود یافته در حال پرداخت است.

وی در پایان بیان کرد: از طرف خیرین شهرستان مبلغ 300 میلیون تومان به افراد تحت پوشش سازمان کمک شده است که با عنایت به محدودیت اعتبارات سازمان و نیازهای ویژه جامعه هدف درخواست حمایت بیشتر از افراد خیر را داریم.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن