آخرین اخبار

پربیننده ها

تاریخ : 28. مهر 1398 - 16:30   |   کد مطلب: 26761
استاندار همدان گفت: طی توافقات انجام شده با مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، چهار طرح بزرگ با سرمایه‌گذاری یکهزار میلیارد تومان در این استان انجام می‌شود.

به گزارش صبح رزن،سید سعید شاهرخی روز یکشنبه در جلسه هماهنگی برای طرح های مصوب سرمایه گذاری شستا با مدیران ارگان های ذیربط و فرمانداران اظهار داشت: طرح تولید منیزیم نهاوند، تولید سیلیکون متال ملایر،گاوداری ۶ راسی در ملایر و اجرای شبکه تلفن همدان‌تل(اتصال به شبکه‌های تلفن همراه) از جمله این طرح ها است.

شاهرخی تاکید کرد: با پیگیری های انجام شده این چهار طرح مهم با شرکت سرمایه گذاری شستا در استان طی یک سال آینده تا بهمن ماه ۹۹ احداث و بهره برداری می شود.

وی از فرماندارن خواست هر چه سریعتر زمین مناسب برای احداث و جانمایی این طرح ها را با توجه به قوانین محیط زیستی و برخورداری از زیرساخت های لازم نشان گذاری کنند تا به سرمایه گذاران معرفی شود.

وی با بیان اینکه شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی شستا همه جا سرمایه گذاری نمی کند تاکید کرد: باید بستر به گونه ای فراهم شود تا طرح ها به سرعت عملیاتی شود.

شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی که به اختصار شستا نامیده می شود، جزو بزرگترین حوزه کاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به حساب می آید که در سال ۱۳۶۵ به منظور حفظ و ارتقاء ارزش ذخایر سازمان تامین اجتماعی با سرمایه اولیه ۲۰ میلیارد ریال تاسیس شد و در سال های بعد در طی چند مرحله مبادرت به افزایش سرمایه کرد.

شستا با بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد ریال دارایی و سهامداری در بیش از ۱۷۰ شرکت بزرگ، وابسته به تامین اجتماعی به‌ عنوان پشتوانه اقتصادی این سازمان درآمده است.

سال ۱۳۹۳ محمدناصر نیکبخت، استاندار وقت همدان، در جلسه ای که با مدیر عامل و اعضای هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی کشور (شستا) داشت عنوان کرد که این شرکت موافقت اولیه خود را در اجرای طرح های صنعتی و معدنی در همدان اعلام کرده است.

همچنین شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی آمادگی خود را برای آماده سازی منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد و سایر طرح های اقتصادی استان اعلام کرده بود که تنها بیمارستان تامین اجتماعی رزن به اجرا درآمد.

گفتنی است بر اساس گزارش اردیبهشت ماه سال ۹۵ ایرنا، طرح تولید منیزیم از دولومیت نهاوند از جمله طرح هایی است که شستا در دوران مدیریت های گذشته قول اجرای آن را داده بود که تاکنون عملیاتی نشده و استاندار همدان به طور جدی پیگیر عملیاتی شدن آن است.

 طرح تولید منیزیم از دولومیت نهاوند، منطقه ویژه اقتصادی جهان آباد و طرح احداث هتل هما در همدان به ارزش سه هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال از توافق های سفر رئیس جمهوری به استان همدان در شهریور ماه ۹۴ است که اولین سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی در همدان محسوب می شود و مردم استان همدان چشم انتظار اجرای این طرح ها هستند.

در سفر اخیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همدان نیز یکی از مطالبات اصلی شاهرخی و نمایندگان مردم در خانه ملت از نماینده عالی دولت در وزارت کار، هدایت سرمایه های شستا به همدان بود که به دنبال رایزنی های صورت گرفته استاندار همدان با مدیرعامل شستا، تفاهم نامه اجرای چهار طرح بزرگ در همدان با سرمایه گذاری یکهزار میلیارد تومان امضاء شد.

همچنین در سفر ر اخیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به همدان عملیات اجرایی احداث گاوداری ۶ هزار راسی در شهرستان درگزین آغاز شد.

این طرح در روستای سنقر آباد از توابع شهرستان درگزین در زمینی به مساحت ۶۰ هکتار با سرمایه گذاری سه هزار میلیارد ریالی احداث می شود که با اجرای این طرح برای ۴۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۷۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد می شود.

سرمایه گذار این طرح شرکت شصتا و مجری آن شرکت گلدشت اصفهان است.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن