آخرین اخبار

تاریخ : 28. مهر 1398 - 16:38   |   کد مطلب: 26766
فرماندار رزن با بیان اینکه شهرستان رزن قطب تولید رازیانه کشور است، گفت: در راستای برند سازی رازیانه تلاش خواهیم کرد در آینده نه چندان دور این مهم محقق خواهد شد.

به گزارش صبح رزن،فرماندار شهرستان رزن در گفت‌وگو با ایلنا  با اشاره جایگاه و اهمیت گیاهان دارویی و توسعه کشت آنها، از کشت گیاه دارویی رازیانه در سطح  بیش  از ۲ هزار هکتار و کسب رتبه نخست  کشوری خبر داد و بیان کرد: بیش از ۹۵ درصد رازیانه کشور به میزان بیش از ۵هزار تن در شهرستان رزن تولید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال‌جاری  جشنواره گیاهان دارویی و رازیانه در شهرستان رزن برگزار می‌شود ، اظهار کرد:  این جشنواره در راستای برند سازی رازیانه با کمک میراث فرهنگی، جهاد کشاورزی و دستگاه های مسئول برگزار خواهد شد.

سلامتی با بیان اینکه رازیانه با شرایط آب و هوایی منطقه  سر درود سازگاری زیادی دارد تصریح کرد: بیش از ۲ هزار هکتار با تولید  ۵هزار تن  رازیانه در روستاهای سردرود انجام می‌شود.

رازیانه نوعی گیاه دارویی معطر است.این گیاه دارای طبع گرم و خشک است و در طب سنتی آن را گیاه ضد بلغم می نامند.این گیاه  اشتها آور است واز دم کرده آن برای درمان آسم،تنگی نفس و سرفه استفاده می کنند.استفاده از رازیانه باعث بر طرف شدن درد مفاصل می شود. مو و پوست سر را تقویت می کند.این گیاه باعث تقویت حافظه و هم چنین آرامش اعصاب  نیز می شود.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن