آخرین اخبار

تاریخ : 10. آبان 1398 - 10:30   |   کد مطلب: 26801
نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی گفت: تا دو ماه آینده کشتارگاه رزن بهره‌ برداری می‌شود و ۳۰۰ نفر مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش صبح رزن به نقل از  خبرگزاری فارس از همدان حسن لطفی بعد از ظهر امروز در شورای برنامه‌ریزی استان همدان با بیان اینکه ارتقای شهر قروه درگزین به شهرستان قروه درگزین اقدام قابل توجهی بود اظهار کرد: تا دو ماه آینده کشتارگاهی در رزن بهره‌برداری می‌شود که ۳۰۰ نفر مشغول به کار می‌شوند.

وی از کلنگ‌زنی گلخانه‌ای در شهرستان رزن طی یک ماه آینده با همکاری بخش خصوصی خبر داد و افزود: عملیات اجرایی کارخانه پولاد رزن آغاز شده است.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شهرک گلخانه‌ای در رزن بهره‌برداری می‌شود گفت: راه‌اندازی گاوداری ۶ هزار راسی، بیمارستان، سی تی اسکن و درمانگاه تامین اجتماعی از برنامه‌های این شهرستان بوده است.

وی با بیان اینکه در حوزه راه و شهرسازی ۴۸ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است افزود: ۱۰ مدرسه ساخته شده و ۳۳ میلیارد تومان اعتبار در حوزه آب شرب تخصیص یافته است.

لطفی با اشاره به اینکه در حوزه راه و شهرسازی مشکل اعتبار نداریم اما اقدامات به خوبی پیش نمی‌رود تاکید کرد: بروکراسی پیچیده اداری در استان وجود دارد.

وی به فرآیند پیچیده بانکی اشاره کرد و افزود: مجلس مصوباتی داشته و بانک‌ها مصوبه را گرفته‌اند اما مستندات لازم را ارائه نمی‌دهند.

نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وام‌هایی برای مناطق زلزله‌زده شهرستان نظیر قیدار مصوب شده که بانک‌ها اعتبارات را دریافت کرده‌اند اما مستندات به مردم ارائه نشده است.

وی با تاکید به اینکه چرا بانک‌ها پول‌ها را گرفته‌اند اما مستندات ارائه نمی‌شود گفت: متاسفانه به راه‌های مختلف از مردم مالیات گرفته می‌شود که باید بررسی دقیقی‌ صورت گیرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همدان نیز با بیان اینکه در این جلسه ارزیابی عملکرد مدیران  استان صورت می‌گیرد اظهار کرد: خوشبختانه مدیران در میثاق نامه مدیریتی سرافراز بیرون آمده‌اند و توانسته‌اند اقدامات خوبی را انجام دهند.

سید اسکندر صیدایی با اشاره به اینکه از دستگاه‌های برتر در جلسه بعد قدردانی خواهد شد گفت: طبق سند راهبردی امسال باید ۱۹ هزار و ۲۰۰ نفر شغل در استان ایجاد شود که سهم ۶ ماهه سازمان صنعت، معدن و تجارت ۴ هزار و ۳۶۹ شغل بوده است.

وی با بیان اینکه که این سازمان ۲ هزار و ۸۹ شغل تعهد داشته است که ۳ هزار و ۸۹ شغل ایجاد شده است که ۱۴۷ درصد را شامل می‌شود افزود: درصد تحقق شغل کمیته امداد ۱۲۷ درصد، میراث فرهنگی ۱۳۵ درصد، بهزیستی ۱۶۳ بنیاد مسکن و دانشگاه علوم پزشکی ۱۳۶ درصد، بنیاد شهید ۱۴۸ و  آموزش و پرورش۹۷.۶ درصد بوده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همدان با اشاره به اینکه به طور میانگین در 6 ماهه ابتدای امسال در استان ۱۳۱ درصد تعهد ایجاد شغل محقق شده است گفت: نقشه جدیدی از استان همدان با به‌روزرسانی راه‌ها و روستاها و... تهیه شده که در این جلسه رونمایی می‌شود.

 فرماندار تویسرکان نیز با بیان اینکه در حوزه پارک علم و فناوری تحقق اشتغال در تویسرکان صفر است که امیدوارم به این موضوع توجه شود اظهار کرد: تاکنون بیمارستان تویسرکان ۹۵ درصد پیشرفت داشته است.

سیدرسول حسینی بیان کرد: پروژه‌های اداره ورزش و جوانان در تویسرکان به نسبت شهرستانهای دیگر عقب است اگر چه پروژه‌های ملی هستند.

محسن جهانشیر مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان نیز پاسخ به این نگرانی اظهار کرد: آنچه برای ۶ ماهه ابتدای امسال در نظر گرفته شده بود، محقق شده است.

قدرت‌الله ولدی فرماندار ملایر نیز اظهار کرد: شهرستان ملایر ۳ هزار و ۲۰۰ شغل تعهد بوده که ۱۰۲ درصد تحقق یافته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان نیز با بیان اینکه ایجاد ۱۹ هزار و ۲۰۶ شغل طی امسال در همدان تعهد شده است اظهار کرد: تعهد ۶ ماهه امسال نیز ۹ هزار و ۱۶۷ شغل بوده که تاکنون ۱۳۱.۶ درصد تحقق یافته است.

احمد توصیفیان بیان کرد: ۷۰۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های جدید در حوزه روستایی برای ثبت  در سامانه کارا صرف شده است.

انتهای پیام

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن