آخرین اخبار

تاریخ : 20. آذر 1398 - 20:52   |   کد مطلب: 26925
هشت ماهه امسال ۳۷۱ تن در سوانح جاده ای این استان جان باختند | سه ماه از هشت ماه نخست امسال روند تصادف های فوتی کاهشی بوده و در دیگر ماه ها افزایش داشته است، همچنین بیشترین میزان تلفات جاده ای مربوط به مهرماه سال جاری به علت عبور پنج میلیون خودرو از جاده های این استان برای حضور در راهپیمایی اربعین است.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: هشت ماهه امسال ۳۷۱ تن در سوانح جاده ای این استان جان باختند که این آمار نسبت به زمان مشابه سال گذشته حدود ۱۳ درصد افزایش داشته است.

حبیب الله معصومی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سه ماه از هشت ماه نخست امسال روند تصادف های فوتی کاهشی بوده و در دیگر ماه ها افزایش داشته است، همچنین بیشترین میزان تلفات جاده ای مربوط به مهرماه سال جاری به علت عبور پنج میلیون خودرو از جاده های این استان برای حضور در راهپیمایی اربعین است.

وی بیان کرد: افراد حاضر در داخل آمبولانس اورژانس، پزشک نیستند بلکه کارشناس و کاردان هستند و در صورت فرد سانحه دیده دچار جمود نئشی نشده باشد او را به بیمارستان منتقل می‌کنند.

معصومی اضافه کرد: این امر موجب شده فرد آسیب دیده در داخل آمبولانس یا بیمارستان فوت کرده و این آمار به اسم علوم پزشکی ثبت شود اما از این پس مولفه هایی نظیر سن، فشار خون و سطح هوشیاری حادثه دیده بررسی شده و با در نظر گرفتن این سه عامل محل فوت در بیمارستان، داخل خودروی آمبولانس یا محل حادثه آنالیز شود.

وی گفت: اورژانش هوایی همدان از مرداد سال ۹۳ راه اندازی شده و تاکنون ۳۱۲ پرواز برای انتقال مصدومان به بیمارستان و ماموریت های بین بیمارستانی انجام داده است.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: ایجاد پد برای فرود بالگرد زمانی آرزو بود اما هم اینک در بیشتر شهرستان ها به جز اسدآباد، بهار و رزن زمینه فرود بالگرد امداد و نجات مهیا شده است.

معصومی افزود: در عین حال ۵۰ نقطه در جاده های پرترافیک و حادثه خیز این استان برای ایجاد پد فرود بالگرد شناسایی شدند که تاکنون در مورد ۲۰ نقطه به نتیجه رسیده ایم.

وی درباره مسمومیت با مونوکسید کربن نیز گفت: از ابتدای مهرماه امسال تاکنون ۱۹ مسموم به مراکز درمانی منتقل شدند همچنین قاتل خاموش جان سه تن را گرفت.

وی با بیان اینکه ۴۰ نیروی انسانی تا آخر سال به جمع نیروهای این مرکز اضافه می شود بیان کرد: ۱۱ ساختمان اورژانس در حال ساخت است که ۲ واحد آن واقع در ملایر و روستای «میان ده» تویسرکان بهره برداری و تحویل شده است.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن