آخرین اخبار

تاریخ : 21. آذر 1398 - 10:11   |   کد مطلب: 26930
استاندار همدان از وجود ۵۰ هزار بی‌سواد در استان همدان خبر داد و با بیان اینکه باید با فرهنگسازی این آمار کاهش یابد خواستار توجه ویژه مسوولان نهضت سوادآموزی به روستاها و عشایر شد.

به گزارش صبح رزن به نقل از  خبرگزاری فارس از همدان، سید سعید شاهرخی ظهر امروز در شورای آموزش‌ و پرورش استان همدان با بیان اینکه رمز موفقیت ما در همدان تلاش برای پیشرفت و بهتر شدن وضعیت است اظهار کرد: ما به شرایط کنونی راضی نیستیم و تمام تلاش خود را برای بهبود زندگی مردم به کار می‌گیریم.

وی گفت: تلاش ما بر این است که آموزش‌ و پرورش در راه پیشرفت جامعه موفق باشد و در این مسیر هرجا نیاز داشته باشد پشتیبانی خواهیم کرد.

استاندار همدان با اشاره به اینکه وضعیت ما در عرصه سوادآموزی نسبت به میانگین کشوری بهتر است گفت: البته معتقدیم باید به جایگاه بالاتری دست‌ یابیم.

وی تأکید کرد: با توجه به وجود تعداد بالای بی‌سوادان در شهرستان‌های کبودراهنگ، اسدآباد و رزن باید برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای رفع این مشکل در دستور کار قرار گیرد.

شاهرخی با بیان اینکه باید موانع بی‌سوادی در جامعه رفع شود که نیازمند فرهنگسازی در این زمینه هستیم بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های تبلیغی حوزه‌های علمیه، بخشداران و دهیاران تأکید کرد.

وی از وجود ۵۰ هزار بی‌سواد در استان همدان خبر داد و با بیان اینکه باید با فرهنگسازی این آمار کاهش یابد خواستار توجه ویژه مسوولان نهضت سوادآموزی به روستاها و عشایر شد.

استاندار همدان با اشاره به اختصاص مبلغی از بودجه اجتماعی استان به منظور ترویج سوادآموزی و اقامه نماز در مدارس بیان کرد: همدان در بخش اقامه نماز جزو استان‌های اول کشور است.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن