آخرین اخبار

تاریخ : 1. بهمن 1398 - 22:47   |   کد مطلب: 27103
استاندار همدان گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان همدان در زمینه پیشبرد سند راهبردی راهیان نور استان همدان همکاری‌های لازم را انجام دهند.

به گزارش صبح رزن به نقل از  خبرنگار مهر، سید سعید شاهرخی عصر سه شنبه در شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان همدان با بیان اینکه برای بی‌اثر کردن نیات دشمنان انقلاب اسلامی باید اقدامات و خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران در مدت ۴۱ سال خدمت برای مردم تبیین و به آنها ارائه شود، گفت: بی‌انصافی است اگر کسانی برای دست‌یابی به مطامع سیاسی خود، اقدامات دولت را به قصد نقد، تخریب و دستاوردهای آن را نادیده بگیرند.

وی با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی با دیدن نقش، جایگاه و عظمت شهید سلیمانی در ایران، عقب نشینی کردند، گفت: اهداف سردار سلیمانی که همان اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی است باید حفظ، ترویج و تبلیغ شود.

حفظ اهداف و آرمان‌های شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی و مدافعان حرم و ترویج آن در بین نسل جوانان ضروری است استاندار همدان حفظ اهداف و آرمان‌های شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی و مدافعان حرم و ترویج آن در بین نسل جوانان را ضروری برشمرد و گفت: این اقدام نقش مؤثری در ترویج روحیه مقاومت دارد.

شاهرخی با بیان اینکه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان همدان نوعی تجدید پیمان با آرمان‌های شهدا و تأکیدی بر ارزش و جایگاه دفاع مقدس در جمهوری اسلامی ایران است، گفت: «جمهوری» و «اسلامی» دو دانش‌واژه مهم و کلیدی در انقلاب اسلامی ایران هستند که در دنیا از آن به عنوان تحولی بزرگ یاد می‌کنند چراکه ارزش‌های بسیاری در این دو مفهوم پنهان است.

وی با بیان اینکه تقارن انقلاب اسلامی با جنگ تحمیلی، صحنه‌های عجیب تاریخی و الهی خلق کرد که در خاطره همه نسل‌های ایران جا خوش کرده است، گفت: جان‌فشانی‌ها و جانبازی‌های رزمندگان دفاع مقدس به گونه‌ای بود که گویی مرگ را و جانباز شدن را به شوخی گرفته بودند و برای به پیشواز شهادت رفتن رقابتی بین سربازان صورت گرفته بود که فقط می‌توان گفت در پیوندی الهی این اقدام ممکن می‌شود نه هیچ چیز دیگر.

لزوم تبیین ارزش‌های دفاع مقدس

وی با بیان اینکه با وظیفه نسل‌های پس از شهدا است که در حفظ ارزش‌ها و تفکر شهدای گرانقدر کوشا باشند، اضافه کرد: مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان همدان همیشه در راه حفظ، ترویج، تبیین ارزش‌های دفاع مقدس اقدامات شایسته‌ای انجام داده‌اند.

شاهرخی با تاکید بر اینکه از اعضای شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس انتظار می‌رود با آمادگی بیشتری در نشست شورای شرکت کرده و پیشنهاداتی را در این راستا ارائه کنند، گفت: فرمانداران شهرستان‌ها رؤسای شورای هماهنگی شهرستان‌ها هستند و باید جلسات را مدیریت و از اعضا پیشنهادات سازنده و مهم را دریافت کنند.

ارزش‌های دفاع مقدس انقلاب اسلامی در استان همدان پر رنگ شده و اقدامات آن‌ها برای مردم ملموس باشد استاندار همدان ادامه داد: فرمانداران و مدیران اجرایی باید به گونه‌ای عمل‌کنند که ارزش‌های دفاع مقدس انقلاب اسلامی در استان همدان پر رنگ شده و اقدامات آن‌ها برای مردم ملموس باشد.

وی با تاکید بر اینکه کمیته‌های مسئول در شورای هماهنگی باید جلسات خود را تشکیل داده و گزارش جلسات را در شورای هماهنگی ارائه کنند، گفت: کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی نگاه بلند مدت و فرابخشی به برنامه‌های شورای هماهنگی داشته باشند.

شاهرخی با اشاره به اینکه اقدامات در این زمینه باید به گونه‌ای رقم بخورد که موانع و مشکلات پیش روی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس برداشته شود، گفت: بدون شک نگاه توسعه محور و ترویجی به این موضوع مؤثر خواهد بود و شورا نیز وظیفه دارد تمام برنامه‌ها و گزارش عملکردهای کمیته‌های تخصصی را سازماندهی و عملیاتی کند.

استاندار همدان همچنین با بیان اینکه مردم هوشیار ایران، وجود روحیه مقاومت، استقلال، قدرت و خودکفایی از جمله مؤلفه‌های مهمی است که باعث شده اقدامات دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی را بی تأثیر و برنامه‌های آن‌ها برای از بین بردن ایران و انقلاب را شکست دهد، گفت: ایران از معدود کشورهایی است که تکنولوژی تسهیلات هسته‌ای را در داخل تولید می‌کند.

انقلاب اسلامی هیچ راهی جز قوی کردن خود ندارد

وی با بیان اینکه اگر توان موشکی و قدرت روبه پیشرفت انقلاب اسلامی نبود آمریکا در مقابل انتقام سخت ایران سکوت نمی‌کرد، گفت: به فرموده مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی هیچ راهی جز قوی کردن خود ندارد و این به آن معنا است که ایران قوی است و باید خود را قوی‌تر کند.

آ آمریکا و دیگر متحدانش سال‌هاست اتاق‌های فکرِ دروغ پرداز خود را برای ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی فعال کرده‌اند شاهرخی با اشاره به اینکه آمریکا و دیگر متحدانش سال‌هاست اتاق‌های فکرِ دروغ پرداز خود را برای ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی فعال کرده‌اند؛ گفت: بنابراین برخی باید هوشیار باشند و بدانند با حمله به دولت و ناکارآمد نشان دادن آن، آب در آسیاب دشمن خواهند ریخت.

وی اضافه کرد: دانشگاه‌ها با تشکیل جلسات اقناعی و نشست‌های گفت‌و شنود با جامعه دانشجویان، می‌توانند در تبلیغ و تبیین دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در طول حیاتش، مؤثر واقع شوند.

استاندار همدان با بیان اینکه دبیر شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان همدان باید تدوین برنامه‌های مدون را در دستور کارقرار داده و ارتباط بیشتری با دانشگاه‌ها برقرار کند، گفت: دستگاه‌های اجرایی در زمینه پیشبرد سند راهبردی راهیان نور استان همدان همکاری‌های لازم را انجام دهند.

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن