آخرین اخبار

پربیننده ها

تاریخ : 18. فروردين 1399 - 10:27   |   کد مطلب: 27450
روزهای پایانی سال ۹۸ نشست خبری شورا و شهرداری رزن با خبرنگاران به محلی برای ارائه نظرات و سوالهای خبرنگاران و پاسخهای صریح اعضای شورای شهر رزن بدل شد.

به گزارش صبح رزن،رئیس شورای شهر رزن   در ابتدای این نشست گسترش محدوده شهری رزن را یکی از مباحث جدی طرح شده در دوره فعلی و سابق شورای شهر برشمرد و افزود:دربحث گسترش شهر هر اتفاقی که درشهر بیافتد موارد قانونی و منطقه ای وجود دارد که  با تبدیل روستا به شهر باید این ملاحظات رعایت شود.

محمد افشاری با بیان اینکه در این اقدام باید قوانین رعایت شود افزود:درصورت تبدیل شدن روستا به شهر باید یکسری قوانین را رعایت کنند و همه باید راضی باشند اعم از ساکنین شهر و مناطق اطراف که سکونت دارند.در واقع این اقدام دارای ملاحظات و تبعات اجتماعی است که قطعا باید بررسی و کارشناسی صورت بگیرد.

وی در خصوص طرح برخی مباحث در ایام انتخابات مجلس در خصوص اصلاح رفوژ میانی ظهر رزن گفت :طبق قانون این مسائل وظیفه شورا و شهرداری است و ما هم به عنوان نمایندگان مردم از همه کسانی که در این زمینه طرحی دارند در خواست میکنیم تا این طرح ها و کمکها را به ما ارائه دهند.

شهر دار  رزن در این نشست  در پاسخ به سوالی در خصوص آسفالت معابر عمومی و برخی نقاط که شرایط مناسبی ندارد گفت :بزاعت مالی شهرداری به گونه ای نیست که درطول یکسال بتواند همه کوچه هارا درست کند طبیعتا همه تلاش خود را میکنیم و با بودجه ای که درشهرداری است متناسب با آن برنامه ریزی میکنیم.

حجت الله علیخانی با بیان اینکه پرداخت عوارض و همکاری مردم موجب بالندگی و آبادانی شهر خواهد بود گفت:سال 99 سال خوبی خواهد بود مردم باید همکاری کنند و عوارض شهرداری را پرداخت کنند تا بتوانیم برنامه های متنوعی که برای پیشرفت و رشد شهر تدوین کرده ایم بخوبی اجرا کنیم.

وی  رفوژ میانی شهر رزن را یکی از مهمترین دغدغه های شورا،شهردتری و شهروندان عنوان کرد و افزود:دربحث رفوژ قطعا دنبال رضایت مندی مردم هستیم و به همین منظور  با بهترین روش ساماندهی خواهد شد و برای تسهیل در رفت و امد بهترین برنامه هاراداریم.

شهردار رزن همچنین با اشاره مسئله ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری رزن تصریح کرد:شهرداری رزن با مذاکرات صورت گرفته و کمک استانداری همدان به دنبال ایجاد کارخانه آسفالت و تملک آن است که اقدامات آن در دست اجرا می باشد.

علیخانی با بیان اینکه تلاش کردیم بودجه منطقی و واقع بینانه ای برای سال آینده تدوین کنیم ادامه داد:دربحث بودجه سال  99 مبلغی که به تصویب رسیده 12میلیاردو 300میلیون تومان است که 18درصد نسبت به بودجه سال 98 رشد کرده است.

شهردار رزن انجام مقدمات تاسیس دو شهرک در شهر رزن را یکی دیگر از اقدامات زیربنایی برشمرد و گفت:شهرک فرهنگیان 2 و بهداری  زمان بیشتری نیاز دارد  و اآماده نیست
اما  شهرک سیمان اماده است و تحویل به شهرداری ان فقط مانده است و شهرک ایثارگران در سال 99انجام میشود.

 

وی با اشاره به اینکه بیش از 50 درصد بودجه 99 به مبلغ 6میلیارد و 500میلیون تومان عمرانی است  ادامه داد : اقدامات شاخص نظیر  عمرانی اجرای بلوار از چهارراه مسکن مهر تا پلیس راه ، تکمیل جدول گذاری و اجرای آسفالت معابر شهرک فرهنگیان و  تملک املاک واقع در طرح در سال 97 بودجه 10 میلیاردو    400   میلیون  تومان بوده که بیش از 50 درصد آن  عمرانی بوده است.

 

علیخانی با بیان اینکه تحقق بودجه در سال 98 و 97 خیلی خوب بوده و بیش از 80 درصد بودجه محقق شده و امسال را خیلی خوشبین هستیم ،ادامه داد : نزدیک 500 میلیون تومان از بدهی شهرداری را داده ایم و نگران بدهی به پیمانکار نیستیم و سال  آینده طبق پیش بینی ها  انشالله سال خوبی خواهیم داشت.

 

 

 

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رزن  نیز در این نشست در پاسخ به سوالی در خصوص زمینهای آموزشی در رزن و بلاتکلیفی مردم در خصوص این زمین‌ها گفت:براساس رشد جمعیت و نرخ جمعیتی که شهرستان دارد یک سرانه ای را مشخص میکنند و طبق آن سرانه کاربری زمینها را مشخص میکنند.

مددی با بیان اینکه متاسفانه  اعتبارات پاسخگوی نیاز آموزش و پرورش نیست افزود: اگرآموزش و پرورش و افرادی که زمین دارند درخواست بدهند و 18ماه از درخواست انها بگذرد و اموزش و پرورش اعلام عدم نیاز کند میتوانیم براشون جواز صادر کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید مشکل با هماهنگی دستگاه های بالادستی در استان مرتفع شود ادامه داد:تا وقتی که اموزش و پرورش اعتبار نداشته باشد تا زمینها را تملک کند همین مشکل وجود دارد البته  سعی میکنیم درسال اینده پیگیری کنیم.

 

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر رزن با اشاره به مسئله گسترش شهر رزن اظهار کرد: دربحث گسترش شهر شهرداری در سال آینده از سمت شمال شهر پروژه پیشنهادی سال 99 اجرای بلوار از چهاراه مسکن مهر تا پلیس راه است و  گسترش از سمت شرق و غرب روستای خمیگان روستای ورقستان و روستای فارسجین بعنوان الحاقی به شهر رزن مطرح شد ولی متاسفانه دو رودخانه ای که در شرق و غرب داریم محدودیت ایجاد کرده ولی در برنامه شورای شهر است که بررسی های اولیه صورت گیرد تا درصورت امکان و لحاظ دیدی ملاحظات قانونی و اجتماعی روستاها الحاق به شهر رزن شود.

مددی گفت:در بحثهای صورت گرفته پیشنهاداتی مانند اینکه روستای ورقستان بعنوان شهرک صنعتی و روستای خمیگان بصورت روستای باغ مسکونی و روستای فارسجین هم بصورت مسکونی الحاق شوند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر نیز در این نشست اقدامات فرهنگی را زیر بنای رشد و بالندگی زندگی شهری برشمرد و گفت:برای شهر و هویت شهری آن به دنبال برجسته کردن مفاخر شهر و شهرستان هستیم.

مهدی سلطانی هویت شهری را مهمترین بارزه و مشخصه هر شهر دانست و اضافه کرد:سال آینده میدان شهید بختیاری در ورودی شهر ایجاد میشود و المان هم درانجا نصب میشود.

وی  در خصوص برجسته کردن مفاخر و موزه مفاخر شهرستان ادامه داد:برای بحث فرهنگی شهرستان با میراث فرهنگی صحبت شده تا مفاخر شهرستان را جمع اوری کنیم.

موسوی دیگر عضو شورای شهر و مسئولی کمیسیون اسناد و املاک شورای شهر ضمن برشمردم مشکلات ثبتی برخی املاک در شهر گفت :اهالی دنبال سندهای ثبتی بروند تا پروانه ساخت برای انها صادر شود.

 

وی با بیان اینکه دراملاک شهرداری درسال آینده ساخت خانه امید است و تملک پارک بانوان رزن انجام شده که درسال اینده ساخت ان شروع میشو ادامه داد :در خصوص زمینهای اطراف میدان جهاد اقدامات خوبی صورت گرفت.

 

ريیس کمیسیون ورزشی شورا نیز با بیان اینکه شورا و شهرداری در بحث ورزش همگانی مسئولیت دارند ادامه داد: درسال های گذشته امکاناتی درشهرستان ایجاد شده که کافی نیست احداث بلوار خلیج فارس که در قسمت شرقی شهر رزن است زیرسازی ان انجام شده است نزدیک 3کیلومتر مسافت ان است که هم پیست دوچرخه سواری و مکانی برای پیادروی است

سعید محرابی  ایجاد مکانی برای والیبال ساحلی در قسمتی از پارک را از دیگر اقدامات ورزشی شورا و شهرداری برشمرد و افزود:برگزاری  پیادروی خانوادگی در سال اینده انجام میشود البته متاسفانه در سال گذشته به دلیل مشکلات این گردهمایی نیز در رزن برگزار نشد.

وی ساخت زمینهای فوتسال در محلات مختلف شهر رزن را نیازمند اعتبارات و کمک سایر دستگاه ها برشمرد و گفت :تلاش ما این است.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

کانال خبری تلگرامی صبح رزن